Вчора на засіданні Національної Ради з питань ТБ та РМ було таки розглянуто питання про визначення переможця конкурсу на 30-ий та 42-ий канали.
Як повідомив “Детектор медіа” заступник генерального продюсера телеканалу ТЕТ Григорій Тичина, Нацрада прийняла рішення оголосити третій тур конкурсу на ці канали. За словами пана Тичини, їм вдалося юридично довести, що на другий тур ТРК "Київ" не подавав заявки ні на 30-й, ні на 42-й канали, тому не було правових підстав проводити конкурс щодо ліцензування. Питання ж з автоматичною пролонгацією заявок, що були подані ще на перший тур – у правовому відношенні не визначене.
Нацрада попередньо вирішила, що обидві компанії матимуть пріоритет у третьому турі і йтимуть на конкурс, так би мовити, в одному пакеті. Але з умовою, що ТЕТ та “Київ” вирішать питання, хто буде облаштовувати 42-ий канал, на який комусь з претендентів таки доведеться колись піти. Можуть бути два варіанти вирішення проблеми: або це буде робити той, хто залишиться на З0-му каналі, або обидва конкуренти спочатку облаштують канал… Якщо у визначений термін телекомпаніям не вдасться досягти згоди у цьому питанні, то вони втратять пріоритетність, про яку йшлось вище і надалі будуть у рівних умовах з усіма іншими претендентами.Крім того, до вирішення всіх цих проблем обидві компанії – і ТЕТ, і “Київ” – залишаються на З0-му каналі. Як, втім, і ще деякий період після оголошення результатів конкурсу – до повного забезпечення 42-го каналу всіма тими можливостями, що зараз має 30-ий ( про це більш детально читачі можуть дізнатися з попередніх публікацій “Детектор медіа” у рубриці Коментарі). Григорій Тичина зазначив, що вважає нинішню позицію Нацради досить справедливою та зваженою. Він також наголосив на тому, що ТЕТ вже давно пропонував вирішувати усі питання шляхом переговорів, оскільки мова адміністративного примусу є безперспективною.
Тож, судячи з усього, вибори – і парламентські, і мерські – Олександр Омельченко і Григорій Суркіс проведуть майже “в одній упряжці”, врівноважуючи медійний міський вплив один одного. А от як коментує останнє засідання прес-служба Нацради:
8 листопада відбулось чергове засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, на якому розглядались питання: - про затвердження щорічного звіту Національної ради України з питань ТБ і РМ Верховній раді України та Президенту України;
- про визначення переможців конкурсних відборів на право користування каналами в Полтавській, Сумській, Тернопільській областях, м. Києві; - про вручання ліцензій телерадіоорганізаціям переможцям конкурсного відбору.
Також були підведені підсумки оголошених конкурсів на 30-й та 42-й телевізійні канали у м. Києві. Шляхом голосування жоден із претендентів, що подав на заявку на мовлення на цих каналах не отримав потрібної кількості голосів. Національна рада вирішила оголосити черговий конкурс на 30-й та 42-й телевізійний канали у м. Києві.
Читайте також:
На 30-му телеканалі – скоро фінал?, 25.10.2001
Баталія за 30-й київський телеканал як пролог переділу телевізійного простору України, 09.10.2001
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ










