Інфографіка: українці не хочуть платити за телебачення

Інфографіка: українці не хочуть платити за телебачення

30 Липня 2014
0
11486
30 Липня 2014
15:18

Інфографіка: українці не хочуть платити за телебачення

0
11486
Обмеження на перегляд українських та російських каналів стимулюють розвиток тіньового ринку і підштовхують користувачів шукати безкоштовні альтернативи кабельним операторам
Інфографіка: українці не хочуть платити за телебачення
Інфографіка: українці не хочуть платити за телебачення

17 липня в Донецьку припинили мовлення основні українські телеканали, ще раніше без них залишилися жителі Кримського півострова. За словами заступника технічного директора XtraTV Юрія Темченка, подібні дії тільки провокують бум на установку так званих «Гориничів». Так на професійному сленгу прийнято називати традиційну для України супутникову систему з трьома «головами»-конвертерами, орієнтованими на супутники Astra 4A (раніше - Sirius), Amos, Hotbird. Через них абсолютно легально можна дивитися у відкритому доступі як більшість основних українських каналів, так і міжнародні версії «Перший канал. Всесвітня мережа», «РТР Планета», «Росія-24». Власне, з цієї причини «Гориничі» користувалися підвищеним попитом і раніше на Сході України, коли за рішенням суду від 24 березня заборонили трансляцію перерахованих російських каналів разом із «НТВ Мир» (у відкритому доступі на супутниках Astra 4A, Amos, Hotbird його немає).

 

Незважаючи на тектонічні зрушення в російсько-українських відносинах, які відбуваються в останні півроку, завжди знайдуться домогосподарки, байдужі до військових дій на Сході, яким кортить дивитися вечорами шоу популярного телеведучого Івана Урганта. Як водиться, штучні обмеження призводять до зростання доходів нелегальних сервісів і посилення їхніх позицій на ринку.

 

У прес-службі компанії Divan.TV підтверджують, що аудиторія йде до тих, хто не тільки не виконує рішення судів, але й не платить відрахувань правовласникам і податків у скарбницю держави. ОТТ-провайдер оцінює доходи нелегальних мовників, мінімум, в 1 млрд грн. на рік.

 

Нарешті, для домогосподарок ніхто не відміняв можливість придбати за сірою схемою обладнання «НТВ-Плюс» або «Триколор», зареєстроване на громадянина РФ, і продовжувати дивитися на території України всі федеральні версії каналів. Витончені штуки на зразок кардшарингу й IPTV винесемо за дужки як занадто складні для сприйняття пересічними споживачами контенту.

 

За даними консалтингової групи Expert & Consulting (E&C), у першому кварталі 2014 року проникнення послуг платного телебачення в українські домогосподарства знизилося на 1,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і тепер становить 36,6%. У реальних абонентах без урахування Криму (анексія призвела до втрати приблизно 5% ринку) це більше 250 000 домогосподарств. Середньомісячний дохід у перерахунку на одного абонента (показник ARPU) за рік не виріс навіть у гривневому еквіваленті й залишився на рівні близько 30 грн.

 

 

Безкоштовне супутникове телебачення в Україні на третьому місці за популярністю після аналогового ефірного та кабельного. На думку партнера E&C Анатолія Фроленкова, низький інтерес абонентів до послуг платного телебачення в Україні пов'язаний зі зростанням інтересу до піратського контенту в Інтернеті й відсутністю мотивації платити за контент операторам.

 

 

Він пропонує зіграти на патріотичних почуттях і оголосити, що частина коштів піде на допомогу українській армії. Досвід із номером 565 виявився дуже вдалим - загальна сума перерахувань через мобільних операторів перевищила 130 млн грн.

 

Як показують результати дослідження TNS, аудиторії користувачів, які час від часу дивляться телебачення в онлайні і які ніколи цього не роблять, досить схожі між собою. Тільки серед перших більша частка домогосподарств без телевізора й більше любителів супутникового телебачення. Очевидно, позначається вищий рівень технічної грамотності. При цьому кожен четвертий користувач Інтернету в містах із населенням більше 50 000 жителів хоча б раз на тиждень дивиться в онлайні трансляції телеканалів або записи передач.

 

Зі зрозумілих причин українські телеглядачі найбільше люблять дивитися новини, зате на другому місці знаходяться художні фільми.

 

Нішеві канали в нашій країні тримаються на трьох китах: фільми, дитячі передачі і спорт. В цілому аудиторія дуже схожа, якщо не враховувати гендерних відмінностей: спортивні канали традиційно любить дивитися чоловіча стать, дитячі - жіноча.

 

 

Найбільшим за кількістю абонентів оператором платного телебачення в Україні є компанія «Воля», її база нараховує близько 1 млн користувачів. Цікаво, що друге і третє місце займають оператори платного супутникового телебачення Viasat та XtraTV, правда, обсяг їх абонентської бази значно менший. При цьому вони примудряються непогано заробляти і зростати швидше за інших учасників ринку.

 

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сергій Мишко, Forbes.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
11486
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду