Сергій Томіленко: «У журналістиці залишаються мужні люди, що готові професійно працювати»

Сергій Томіленко: «У журналістиці залишаються мужні люди, що готові професійно працювати»

4 Червня 2014
10863
4 Червня 2014
11:50

Сергій Томіленко: «У журналістиці залишаються мужні люди, що готові професійно працювати»

10863
Сергій Томіленко: «У журналістиці залишаються мужні люди, що готові професійно працювати»
Сергій Томіленко: «У журналістиці залишаються мужні люди, що готові професійно працювати»

Умови, в яких змушені працювати журналісти на Сході та ті кроки, що робить Спілка журналістів для захисту колег, стали предметом обговорення під час прямого ефіру на Громадському радіо за участі першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка. Головною подією дня в медіа-середовищі 2 червня було захоплення донецьких редакторів Олександра Брижа та Леоніда Лапи сепаратистами та вимоги щодо зміни виданнями редакційної політики

 

За словами Сергія Томіленка, причини цього незрозумілі. Газета «Донбасс», яку очолює секретар НСЖУ Олександр Бриж, завжди була об’єктивною та подавала різні точки зору. 

 

– Але, очевидно, для сепаратистів об’єктивність – це не показник. Вони діють за принципом «хто не з нами, той проти нас», – зазначив Сергій Томіленко.

 

Він переконаний, що можливості для роботи журналістів залежить від того, якою мірою українська влада контролює територію.

 

– Ми не можемо вимагати від донецьких журналістів бути сміливими, об’єктивними, виходити в ефір, ризикуючи життям. Ми не можемо змусити їх не реагувати на небезпеку. Визначальним є те, що в Донецькій і Луганській областях, а раніше в Криму, для технологічного медіа-бізнесу, пов’язаного з друком, ефірним мовленням, залежним від обладнання, є те, що їх можуть вирахувати і тиснути. Бо, скажімо, якщо говорити про інтернет-медіа, то тут журналісти мають змогу працювати віддалено, розосереджено, – зауважує керівник Спілки журналістів.

 

Він нагадав, що, зважаючи на численні порушення прав журналістів в Україні, Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка ініціювали створення об’єднаного Центру допомоги журналістам. Напрямком його діяльності стала допомога тим, хто змушений ставати переселенцями, виїжджаючи з Криму чи Сходу, хто постраждав, висвітлюючи протестні події.

 

– Крім цього, спільно з Міжнародною федерацією журналістів ми проводимо серію тренінгів для співробітників ЗМІ щодо роботи в небезпечних умовах. Тренери дають корисні поради щодо того, як вберегти себе та свою апаратуру в умовах військових конфліктів та іншого ризику. Намагаємося привертати максимальну увагу до фактів порушень прав журналістів на міжнародному рівні.

 

Прикладом взаємодії Сергій Томіленко назвав співпрацю з Союзом журналістів Росії, який виступив із засудженням пропаганди у ЗМІ та висловив солідарність з українськими колегами.

 

– Можливо, якби ця організація була дуже впливовою, то російська влада, імовірно, перекривала б їм кисень, але все ж таки ми бачимо, що наші колеги порушують професійні питання та фактично виступають всупереч російській владі. Спільно ми допомагали колегам у Криму, яких затримували представники так званої самооборони, – прокоментував Сергій Томіленко.

 

За його словами, ситуація на Сході нині складніша, оскільки немає ідентифікованої структури, яка б виражала інтереси представників сепаратистських угруповань. Якщо в Криму була місцева влада, що присягнула Росії, і через неї можна було впливати. То зараз навіть російські журналісти не можуть бути в безпеці через те що Схід перетворився на «територію анархії».

 

Сергій Томіленко наголосив, що попри від’єднання Криму та створення там осередку СЖР, низка колег заявили про своє бажання залишатися в НСЖУ. Нагадаємо, що їх приймають до спілки в Київській регіональній організації.

 

– Для нас головне – зв’язок із тими, хто вважає себе українськими журналістами. І певною мірою зараз відбувається очищення спілки. Ми констатуємо, що в Україні журналістика – це професія мужніх людей. В журналістиці залишається той, хто готовий професійно працювати, а хто грається у політику, від неї відходить, – підсумував Сергій Томіленко. 

 

Повністю ефір можна прослухати тут.

 

Служба інформацii НСЖУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Служба інформацii НСЖУ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10863
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду