
Володимир Корсунський: «Росія йде у прірву, а Путін — до міжнародного трибуналу»


Про що свідчить «бажання» Інформаційного телеграфного агенства Росії повернути собі радянську назву - коментує головний редактор інтернет-газети «Грани.ру» Володимир Корсунський. До речі, минулого тижня цей портал разом з «Ежедневным журналом» і Kasparov.ru потрапив до списку заборонених Роскомнадзором сайтів. За визнанням самого пана Корсунського, аудиторія «Граней» через це зросла на 30%.
- Передусім, це свідчить про те, що жодне агентство нічого не вирішує. Таке бажання агентства могло з'явитися у всіх співробітників і його керівництва тільки після команди або наполегливого «натяку». Мовляв, якщо ми відновлюємо Радянський Союз, то було б непогано повернути назву агентству. А, по-друге, я не оцінюю розумність реваншистських кіл у Кремлі...
Колег завжди важко оцінювати. Сьогодні, зазвичай, у Росії колеги не працюють. Сьогодні в Росії глава держави оголосив війну з «п'ятою колонною»: національними зрадниками і бог знає з ким, - всьому населенню Росії, яке з ним не погоджується. Влада діє абсолютно зрозумілими у військових обставинах засобами. Вона призначає спецпропагандистів на провідні посади в ЗМІ, які отримують звичайні завдання. Головне завдання під час ведення військових дій: «роззброєння» військ противника, дезорієнтація і паніка серед населення. Цим зараз займаються основні російські телевізійні канали.
Росія йде у прірву, а Путін - до міжнародного трибуналу. Чи дійдуть вони - це залежатиме від того, наскільки суспільство - не лише українське і російське, але й світове співтовариство здатне протистояти цій чумі.
Коли йде масована пропаганда, «обробляється» населення, люди навіть у розвинених країнах їй піддаються. Проте потім, у міру того, як психоз починає відступати (а відходить він, зазвичай, з нещастями), це минає, і люди починають тверезіти й бачити, в якому жаху вони жили. Це доволі часто відбувалося в різних куточках світу. За часів Радянського Союзу в населення був войовничий настрій під час афганської кампанії. Проте коли кампанія почала затягуватися, Афганістан - чинити опір, а до Росії пішли труни нещасних хлопців, люди почали тверезіти. Це стало одним із чинників, після якого Радянський Союз припинив своє існування.
Ігор Самокиш, «День»
