Чардаш для Фірташа

Чардаш для Фірташа

15 Березня 2014
0
14313
15 Березня 2014
09:44

Чардаш для Фірташа

0
14313
Австрійська поліція за запитом ФБР арештувала Дмитра Фірташа, відомого українського газового та медіа-олігарха
Чардаш для Фірташа
Чардаш для Фірташа
Учорашнє повідомлення поліції Відня про спец­операцію у столичному районі Маргаретен - саме там розташована одна із вілл бізнесмена - стало новиною номер один у вітчизняному інформпросторі. По-перше, вітчизняних олігархів подібного калібру досі не арештовували. По-друге, акція із затримання відбулася у напрочуд непростий для України період - становлення нової влади та початку іноземної окупації частини території. А це одразу ж викликає чимало запитань та можливостей будувати різноманітні версії.

 

Питання номер один: «За що?». Як повідомляють поліцейські, американське Федеральне бюро розслідувань підозрює українського громадянина Фірташа у причетності до створення організованого злочинного угруповання. Тим паче що, за словами ФБРівців, Фірташа вони «вели» з 2006 року. За цим скупим формулюванням можуть критися підозри американців у зв'язках нашого олігарха з таким собі Семеном Могилевичем, киянином за походженням, одним із лідерів «солнцевського» організованого злочинного угруповання (Росія). ФБР довго і безуспішно ганяється за Могилевичем i навіть пропонує за сприяння в його арешті 100 тис. доларів. Тези, що на початку становлення бізнес-імперії Фірташа він перетинався з Могилевичем, свого часу з'являлися у ЗМІ.

 

Питання номер два: «Чому саме зараз?». Арешт Фірташа підозріло збiгся з лавиною відчужень майна колишніх українських посадовців i візитом до США нового Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. «Це може бути, з одного боку, сигналом до нашого суспільства та влади, що правила гри, які діяли раніше, відтепер будуть під забороною, - каже «УМ» політолог Олексій Гарань. - З іншого боку, це може бути виразним месиджем до оточення російського президента Володимира Путіна». Адже, як відомо, Фірташ був доволі наближеним до ВВП, задіяним у газових схемах між Януковичем i Путіним. Натяк Америки Москві може означати, що на Фірташі вона зупинятися не планує.

 

«Дмитро Фірташ завжди вмів знаходити спільну мову з будь-якою владою в Україні, - каже «УМ» експерт у сфері енергопостачання Богдан Соколовський. - Але за цими межами його домовленості вже не подіяли». І справді, колишній соратник Віктора Януковича в останні дні буцімто провів зустріч у Лондоні з працівниками їхнього МЗС, на якій переконував відкрити фінансування для нової української влади. Гідно виглядала позиція однієї з найбагатших людей України під час політичної кризи - Фірташ закликав кримський бізнес не брати участь у так званому референдумі 16 березня. Втім кримську позицію Фірташа не важко пояснити наявністю у нього доволі значних активів на бунтівному півострові.

 

І, нарешті, питання номер три: «Які наслідки матимуть дії ФБР для нашої держави?». Політологи стверджують: віденський арешт насамперед вплине на дії так званої депутатської групи Фірташа у Верховній Раді. «Це буде плюсом для формування політичних еліт, адже, як ми зараз бачимо із виступів Сергія Тігіпка, Ганни Герман, ця гвардія намагається послуговуватися старими штампами і методами дії», - каже Гарань. Події у Маргаретені змусять політиків, орієнтованих на стару владу, принишкнути. Хоча б на певний час. Адже під час розслідування в Європі можуть виявити їхню причетність до справ, які нині «копає» ФБР. Бо одним Могилевичем цей кримінальний томик, швидше за все, не обмежиться.


Юрій Патиківський, «Україна молода»

Фото -  http://umoloda.kiev.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Юрій Патиківський, «Україна молода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
14313
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду