Три сестри і Меріл Стріп

Три сестри і Меріл Стріп

9 Лютого 2014
0
13796
9 Лютого 2014
16:42

Три сестри і Меріл Стріп

0
13796
В український прокат вийшла драма «Серпень: графство Осейдж» — зі справжнім сузір’ям хороших акторів
Три сестри і Меріл Стріп
Три сестри і Меріл Стріп

Початок фільму відзначено певною літературністю: літній письменник Беверлі Уестон (режисер і актор Сем Шепард) цитує англо-американського класика Томаса Еліота: «Життя дуже довге», і спересердя додає: «Чорт забирай, він мав рацію!» - перед тим, як прийняти фатальне рішення.

 

Власне, літературність цієї стрічки легко пояснити: її було знято за однойменною п'єсою американського драматурга Трейсі Леттса, відзначеного за  «Графство Осейдж» Пулітцерівською премією 2008 року.

 

Драматург також написав сценарій; у результаті «Серпень...» втілився на екрані як розмовна родинна драма, де кожному з героїв першого плану відведено  кілька більш-менш ефектних монологів, де діалоги детальні й багатозначні, де обов'язково є декілька напружених сцен, що розряджаються оглушливими скандалами і жахливими викриттями.

 

Недружне сімейство Уестон - доньки  Барбара (Джулія Робертс), Айві (Джуліанна Ніколсон) та Карен (Джульєтт Льюїс) - збирається після похорону батька в старому будинку, загубленому серед монотонних рівнин Мідвеста, де тепер самотньо живе їхня мати Вайолет Уестон (Меріл Стріп). Збирається - і майже відразу починає витягати скелети з неосяжних родинних шаф. В однієї негаразди з чоловіком і з дочкою - веганкою, яка курить марихуану, в другої - дуже спритний коханець, третя закохана в засмиканого і закомплексованого кузена, однак все це тьмяніє в порівнянні з тим, що чекає на них в будинку дитинства.

 

Режисером виступив Джон Уеллс - досить сумнівна кандидатура, адже здебільшого він знімав серіали - але тут, очевидно, допомогло знайомство - Уеллс добрих десять років працював  у «Швидкій допомозі» з Джорджем Клуні, а саме Клуні продюсує «Серпень».

 

Дуже швидко стає помітно, що настільки серйозний матеріал Уеллсу не до снаги. Рясне і не завжди потрібне підкладення жалісної музики, надлишок мелодраматизму, невинахідливе чергування планів і ракурсів - Уеллс старається, як може, проте серіальне ремісництво помітне на кожному сюжетному повороті.

 

Однак режисер виграв у іншому - йому вдалося не заважати акторам. Тут гарні всі, але передусім, звичайно ж, - Джулія Робертс та Меріл Стріп. Перша,  в образі старіючої красуні, затиснутої в лещатах життєвих обставин між проблемною дочкою і ще більш проблемною матір'ю, просто перевершує саму себе. Її Барбара і смішна, і трагічна, і сентиментальна; Робертс  знаходить у своїй психологічній палітрі десятки відтінків, за допомогою яких вона будує, мабуть, кращу роль свого життя.

 

Що ж до Стріп, то тут зайві пояснення непотрібні. Тільки-но вона з'являється в кадрі - решта практично зникає. При цьому акторка примудряється ніде, в жодному епізоді не переграти, не перетягує ковдру на себе - роль на ній сидить ідеально.  Якщо у фільмі щось і тримається як єдине ціле - то лише завдяки цьому диву, що безперервно палить, лихословить, плаче, танцює  і радіє.

 

Але хороші тут й інші. Весь фільм - суцільна школа кіноакторської майстерності. Тому, напевно, і варто переглянути цю багатослівну історію однієї американської родини, в безумовно толстовському сенсі «нещасної по-своєму».

 

Дмитро Десятерик, «День»

Фото -  http://www.day.kiev.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Десятерик, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13796
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду