
«Утиски журналістів в Україні здійснюються відкрито і брутально», – данська журналістка Анне Гаубек


Журналіст-розслідувач «Данської мовної компанії» Анне Гаубек на кілька днів приїхала до України, щоб зробити матеріал про політичні конфлікти і протести, а також порушення прав журналістів. Пані Анне побувала в Національній спілці журналістів України, де взяла інтерв'ю в першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка.
За її словами, в Україні вона була в 2000 році, а потім - у 2011 на Міжнародній конференції журналістів-розслідувачів. Пані Анне констатує: їй доводилося спостерігати за утисками прав журналістів на Балканах, але «там це відбувалося приховано, а в Україні - відкрито і брутально».
- А те, що атакують міжнародних журналістів, - це дуже незвично і неправильно, - сказала вона.
Як розповідає Анне, зараз у Данії до України - особлива увага. У своїй 50-хвилинній радіопрограмі, яка виходить щотижня, Анне також брала інтерв'ю в експертів щодо подій в Україні. Також робила програму із головою українського студентського товариства в Данії.
- Вона прийшла в студію, закутана в Український прапор, - каже журналістка.
Анне в журналістиці працює вже 20 років. Займається темами європейської політики, Євросоюзу, розширення Євросоюзу, робить передачі про країни, які збираються вступати до ЄС.
- Я чесно кажучи, здивувалася, коли приїхала ввечері в Київ, не чекала, що Євромайдан такий великий, укріплений, і люди такі віддані, - ділиться враженнями Анне.
У розмові із Сергієм Томіленком вона запитувала про постраждалих журналістів, умови їхньої роботи, як ЗМІ висвітлюють ці події та як Спілка журналістів впливає на ситуацію.
- Як професійна медіа-організація ми констатуємо, що влада і правоохоронні органи свідомо знищують журналістику, - прокоментував Сергій Томіленко. - З початку цих подій НСЖУ зробила понад 10 звернень як до керівництва силових відомств, так і до перших осіб держави щодо недопущення проявів насильства по відношенню до працівників ЗМІ. Зафіксовано факти побиття закордонних журналістів, і що найбільше обурює, - це відсутність прецеденту покарання винних.
НСЖУ
