Літературна премія Лулу Блукер — американському солдатові

15 Травня 2007
0
17815
15 Травня 2007
10:53

Літературна премія Лулу Блукер — американському солдатові

0
17815
Звідки взялася ця нова літературна нагорода (її присуджують лише вдруге)? Відповідь у назві. Блукер — новий термін, створений поєднанням слів «книжка» (book англійською) і «блоґ» — нотатник або щоденник, приміщений в інтернеті.
Літературна премія Лулу Блукер — американському солдатові

Щойно стало відоме ім’я переможця престижної міжнародної літературної премії «Лулу Блукер Прайз» за 2007 рік. Це Колбі Баззелл, колишній солдат американської армії, який написав і помістив в інтернеті свої спогади під назвою «Моя війна: убивчий час в Іраку». Це його перший твір. Молодий письменник переміг у змаганні 110 авторів із 15 країн. Колбі Баззеллові 31 рік. Він отримає приз у 10 тисяч доларів.Отримавши звістку про премію Лулу Блукер, автор сказав: «Я писав без жодних амбіцій, описував події одразу по свіжих слідах, коли вони ще гули у моїй голові».

Базелл вів свій блог-щоденник упродовж восьми тижнів, поки начальство не дізналося і не заборонило. Але на той час йому вже писали літературні агенти.

Звідки взялася ця нова літературна нагорода (її присуджують лише вдруге)? Відповідь у назві. Lulu.com — найбільший вебсайт, що займається публікацією і продажем так званих блукерів. Блукер — новий термін, створений поєднанням слів «книжка» (book англійською) і «блоґ» — нотатник або щоденник, приміщений в інтернеті.

Підраховано, що у всесвітньому павутинні кібер-простору є понад 70 мільйонів блоґів, і ще 175 тисяч додається щодня. Так от, сайт «Лулу» безкоштовно приміщує такі твори. Будь-хто може примістити блукер на сайті, так само, як будь-хто може примістити відео чи кіносюжет на сайті “YouTube”.

Твір сидітиме на сайті Лулу, поки читач не схоче придбати електронну книжку. Сучасна технологія дозволяє швидко й дешево зробити друковану версію блукера.

Таким чином сайт Лулу продав торік 150 тисяч блукерів. Якщо набирається досить покупців, то блукером може зацікавитися і велике видавництво або кіностудія, трапляється, що й кіно роблять.

Саме так сталося з твором Баззелла. Повість «Моя війна» здобула визнання читачів у Сполучених Штатах. Сам Курт Воннеґут перед смертю надіслав авторові поздоровлення. Книжка вже встигла вийти у видавництві «Пенґуін» і перекладена сімома мовами.

А щодо кіно, то сценарій, за яким зняли знаменитий фільм «Диявол в одязі від „Пради“», народився з блоґа секретаря редактора модного журналу «Воґ» Анни Вінтур.

Порятунок від видавничої бюрократії чи мрія графомана?

Публікація блукера — з одного боку, мрія графомана, але з іншого — можливість дійти до читача без жодних видавничих перешкод.

Пітер Фрідмен, один із ініціаторів премії Лулу Блукер, сказав у телевізійному інтерв’ю, що невдовзі прийде час, коли «накрохмалений редактор видавництва „Блумзбері“ з краваткою-метеликом уже не зможе вирішувати, чи ви заслуговуєте на публікацію. Це залежатиме не від нього, а від вас».

Кріс Андерсон, редактор електронного журналу “Wired”, навіть прогнозує відмирання традиційних книжок, фільмів і телепрограм.

Деякі ж критики вважають, що блоґи можуть знищити літературу: мовляв, якщо не буде редагування і кожна думка однаково вартісна, тоді зникнуть критерії.

Юрій Дулерайн, «Радіо Свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
17815
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду