Підозрілий поспіх...

Підозрілий поспіх...

20 Листопада 2013
0
12582
20 Листопада 2013
14:42

Підозрілий поспіх...

0
12582
Олексій Подольський: «Припускаю, що «справу Гонгадзе» можуть обміняти на «справу Тимошенко»: Кучму виправдають, а Юлю залишать у тюрмі»
Підозрілий поспіх...
Підозрілий поспіх...
У четвер відбудеться засідання Печерського суду Києва, де розглядатимуть зауваження до протоколу судового засідання адвоката екс-генерала Олексія Пукача - Григорія Демиденка. Про це нам повідомив потерпілий у «справі Гонгадзе», громадській діяч, журналіст Олексій Подольський.
 
«Мені зателефонував суддя Андрій Мельник і попередив, що у четвер об 11.00 в Печерському суді відбудеться засідання, де розглядатимуть зауваження до протоколу судового розгляду адвоката Пукача - Демиденка, - розповідає Подольський. - Я збираюся піти в суд і взяти участь у самому засіданні. Щоправда, мені ще мають продовжити допуск до державної таємниці (вони ж засекретили процес по Пукачу!). Минулого разу його готували півтора місяця. Як буде зараз - побачимо, їм же потрібно швидко провести це засідання. Це теж буде певним показником раптового поспіху. Які саме зауваження підготував Демиденко, сказати не можу. Сподіваюся отримати їх у суді».
 
Нагадаємо, днями у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Пукача зобов'язали припинити читати свою справу. Відповідну постанову виніс суддя Мельник. Як відомо, довічний вирок екс-начальнику міліцейської наружки було винесено ще 29 січня цього року, але він й досі не набув чинності. Закон дозволяє засудженим подавати свої зауваження до судового протоколу. Цю норму й використовував Пукач, який по три години в день до листопада (невідомо скільки б ще) читав багатотомні протоколи. Адвокат Пукача, натомість, вважає постанову утиском прав свого підзахисного й написав скарги на суддю.
 
Коли можливе засідання Апеляційного суду і чому такий поспіх? «Справу хочуть якнайшвидше відправити на розгляд до Апеляційного суду, - відповідає Подольський. - Але перед цим мають бути розглянуті всі скарги й зауваження».
 
«Я можу лише здогадуватися, з чим пов'язаний цей поспіх, - продовжує громадський діяч. - Чому воно не горіло, не горіло, і тут раптом загорілося під час вирішення євроінтеграційних питань? Можна припустити, що йде велика торгівля влади з одним із співголів місії Європарламенту в Україні - Александром Квасневським. Останній, як я вже неодноразово заявляв, виступає в ролі адвоката екс-президента Кучми. Може статися так, що обміняють «справу Гонгадзе» на «справу Тимошенко»: Кучму виправдають, а Тимошенко залишать у тюрмі. У цьому, на мою думку, полягає торгівля - здача Юлі в обмін на гарантії недоторканості Кучми».
 
Враховуючи важливу роль, яку сьогодні відіграє Квасневський у рамках місії Європарламенту в Україні, для багатьох ця версія може видатися конспірологічною. Які аргументи? «Мої припущення базуються на прикладах із новітньої історії України, - говорить Подольський. - Пригадаймо політичну кризу 2004 року під час помаранчевих подій. Хто мирив сторони конфлікту? Пан Квасневський. Це публічний приклад. І не є секретом, що тоді Кучма отримав гарантії власної безпеки і недоторканності на час президентства Ющенка. Зрештою, це стало фатальною помилкою для останнього. Чим закінчилося його правління, всім відомо».
 
У контексті останніх слів Подольського показово звучить заява Генерального прокурора Віктора Пшонки. Буквально вчора на брифінгу він заявив: «Справа розслідується, і розслідується в частині мотивів замовленого вбивства Гонгадзе», - передає Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання про те, чи фігурує в кримінальному провадженні прізвище Кучми, Пшонка сказав: «Якщо говорити юридичною мовою, прізвище може фігурувати тоді, коли пред'явлено обвинувачення, тобто коли є докази обвинувачення, й вони виписані в матеріалах справи. Кучму допитували в цій кримінальній справі як свідка, як і інших».
 
Невже грунт до того, що сказав Подольський, уже готується?

Іван КАПСАМУН, «День»

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ, «День»  

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Іван Капсамун, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12582
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду