У Львові оголосили найкращі книжки Форуму видавців

У Львові оголосили найкращі книжки Форуму видавців

15 Вересня 2013
0
15620
15 Вересня 2013
12:03

У Львові оголосили найкращі книжки Форуму видавців

0
15620
У п'ятницю відбулася одна з ключових подій Форуму видавців у Львові: церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму-2013»
У Львові оголосили найкращі книжки Форуму видавців
У Львові оголосили найкращі книжки Форуму видавців

Гран-прі отримали одразу три видання: «Фізика майбутнього» Мічіо Кайку, альбом «Малевич» Жан-Клода Маркаде і книга поезій «П'ятикнижжя» Григорія Чубая.

 

Як вважає відповідальний секретар премії Богдан Тихолоз, ця відзнака має значення не лише для вузького професійного середовища видавців, а для всіх українських читачів.

 

20-й Форум видавців офіційно відкрився у четвер, 12 вересня.

«Собор муз»

Окрім нагородження 19 найкращих книг Форуму, на церемонії також вручили багато інших відзнак: від організаторів, так званих малих журі та органів львівської влади.

 

Головним сюрпризом заходу стало те, що гран-прі отримали одразу три різнопланові видання.

За словами пана Тихолоза, це безпрецедентне явище, яке трапилось вперше за історію Форуму.

 

19 найкращих книжок Форуму видавців-2013

 

1.  Грицько Чубай. П'ятикнижжя.

2.  Наталія Хобзей, Тетяна Ястремська та ін. Гуцульські світи: Лексикон.

3.  Мічіо Кайку. Фізика майбутнього.

4.  Серія «Українська Поетична Антологія» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

5.  Наталя Яковенко. Дзеркала ідентичності.

6.  «Доросла Серія» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

7.  Мар'ян Бесага. Іван Остафійчук: Джерела творчості. Альбом-монографія.

8.  Серія газети «День» «Підривна література».

9.  Віталій Андрєєв. Віктор Петров. Нариси інтелектуальної біографії вченого.

10.  Ів Аньєс. Підручник із журналістики.

11.  Леонід Кисельов. Над київськими зошитами.

12.  Тарас Шевченко. Гайдамаки: Факсимільне видання. Історія книжки. Інтерпретація.

13.  Жан-Клод Маркаде. Малевич.

14.  Олена Гусейнова. Відкритий райдер.

15.  Павло Жолтовський. Umbra vitae.

16.  Богдан Горинь. Любов і творчість Софії Караффи-Корбут.

17.  Сіддгартха Мукерджі. Імператор усіх хвороб: Біографія раку.

18.  Європейський словник філософій. У 3-х т.

19.  Худаш Михайло. Походження імен та релігійно-міфологічні функції давньоруських і спільнослов'янських язичницьких божеств.

 

Переможців визначає журі, до складу якого входить понад 100 осіб: видавців, письменників, книготорговців, критиків, науковців.

Цього року щодо гран-прі розгорілася велика дискусія.

 

«Ми мали трьох лідерів, які в підсумковому голосуванні отримали різницю в один голос», - розповів BBC Україна пан Тихолоз.

Чисто арифметично перемогла «Фізика майбутнього» американського науковця Мічіо Кайку (або Мітіо Каку) - світовий науково-популярний бестселер. З англійської мови його переклало видавництво «Літопис», а науковим редактором виступив колишній міністр освіти Іван Вакарчук.

 

У книжці ідеться про те, як три великі наукові революції - квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект - змінять життя людей у наступному сторіччі.

«На мою думку, це здоровий симптом, коли першість здобуває не просто груба книжка вартістю 500-1000 гривень, яку можна подарувати начальникові на день народження, а видання, здатне позитивно вплинути на інтелект нації», - сказав пан Тихолоз.

 

Натомість «Малевич» Жан-Клода Маркаде, авторитетного дослідника авангардного мистецтва, - це якраз приклад якісного подарункового видання, зазначив він.

А «П'ятикнижжя» - зібрання творів знакового львівського поета Григорія Чубая (1949-1982), остання збірка якого виходила 15 років тому.

 

«Ці три гран-прі - зразок поезії, зразок малярства і високої науки - це такий собі собор муз, поєднання трьох дуже важливих напрямків людської культури», - відзначив відповідальний секретар премії.

 

100 тисяч книжок

 

Форум видавців - одна із центральних подій українського видавничого життя. Тут презентується багато нових видань, відбуваються зустрічі з письменниками і літературні читання.

 

У програмі заплановано понад 800 заходів, зокрема Спеціальна польська програма (Польща цього року є країною - почесним гостем фестивалю), жіноча програма до 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської та Ніч поезії і музики 14 вересня.

У цьогорічному форумі беруть участь 23 країни.

 

Форум - це також масштабний книжковий ярмарок. У цьому році понад 200 видавництв привезли на продаж понад 100 тисяч книжок з усього світу, з них майже 10 тисяч - нові видання.

Ярмарок триватиме впродовж 12-15 вересня у львівському Палаці мистецтв.

 

ВВС

Фото - http://www.bbc.co.uk

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
15620
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду