Домініканський суд скасував вирок за наклеп

2 Березня 2013
0
7249
2 Березня 2013
18:20

Домініканський суд скасував вирок за наклеп

0
7249
За даними Міжнародного інституту преси, у Домініканській Республіці чинні найжорсткіші з-поміж країн Карибського басейну правничі положення стосовно наклепу і виявів неповаги до влади
Домініканський суд скасував вирок за наклеп
Апеляційний суд національного округу столиці цієї карибської країни Санто-Домінго скасував вирок – 3-місячне тюремне ув’язнення журналісту Мелтону Пінеді (Melton Pineda) за наклеп і постановив провести повторний процес у його справі, повідомляє сайт Міжнародного інституту преси (IPI). 

Один суддя висловив незгоду з думкою двох своїх колег.

Торік у вересні Пінеду було визнано винним у наклепі на іншого журналіста, звинуваченого ним у тому, що той приховував злочин, скоєний капітаном місцевої поліції.

Заступник директора IPI Ентоні Міллс (Antony Mills) вітає рішення апеляційного суду Санто-Домінго скасувати вирок. Він висловив думку, що кримінальний суд взагалі не мав розглядати справу Мелтона Пінеди: «Дедалі більше утверджується міжнародний консенсус, що кримінальні закони про наклеп несумісні зі свободою слова. Ми сподіваємося, що це рішення стимулюватиме законодавців, Домініканської Республіки рухатися вперед у сфері правових реформ, які б вилучили наклеп, образу і неповагу до влади як кримінальні злочини».

2012 року Пінеда був другим журналістом у країні, засудженим до тюремного ув’язнення за наклеп. Торік у червні апеляційний суд Сан-Франсиско-де-Макоріс аналогічним чином скасував вирок – 6-місячне тюремне ув'язнення радіорепортеру Джонні Альберто Саласару (Johnny Alberto Salazar).

Домініканська Республіка була 2012 року єдиною, крім Куби, країною Карибського басейну, в якій активно застосовувалися кримінальні закони про наклеп.

Торік у червні делегація віденського Міжнародного інституту преси у рамках кампанії зі скасування кримінального переслідування за дифамацію у країнах Карибського басейну відвідала Домініканську Республіку. На громадських слуханнях члени правничої комісії Палати депутатів повідомили про намір вилучити з кримінального кодексу посилання про наклеп та образу.

Редактори трьох провідних у Домініканській Республіці газет - Освальдо Сантана (Oswaldo Santana) з El Caribe, Рафаель Моліна Морільйо (Rafael Molina Morillo) з El Día та Мігель Франхул (Miguel Franjul) з Listín Diario - подали заперечення до кримінального кодексу та закону до преси (№6132). Вони доводять, що чинні положення про криміналізацію дифамації сприяли самоцензурі у медіа. Редактори поставили також під сумнів принцип, за яким загальну відповідальність за дифамацію на різних рівнях поділяє медіа-компанія (іспанський принцип la cascada de responsabilidad - каскад відповідальності). За їхніми твердженнями, відповідальність за наклепницький матеріал має нести винятково журналіст.

Згідно з законом №6132, найбільша відповідальність у справах про дифамацію лягає на редакторів видань. За ними йдуть журналісти, друкарі, і, нарешті, постачальники та дистриб'ютори. 

Тим не менш, одна зі статей закону передбачає, що відповідальність за фінансові збитки, завдані редакторами та журналістами, несуть власники видань.

За даними IPI, у Домініканській Республіці чинні найжорсткіші з-поміж країн Карибського басейну правничі положення стосовно наклепу і виявів неповаги до влади.

У квітні делегація Міжнародного інституту преси знову відвідає цю країну і запропонує домініканським законодавцям шляхи реформування закону про пресу та змін кримінального кодексу країни. 

«Детектор медіа» 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7249
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду