Віце-президент Європарламенту стурбований ситуацією довкола УНІАН
Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич (група народних партій, Польща) вважає, що ситуація з УНІАН є одним з першочергових питань зі свободою слова в Україні, які потребують вирішення. Про це він розказав 26 лютого під час 16-го Саміту «Україна-ЄС», повідомляє прес-служба медіа-профспілки.
«Ми дуже стурбовані останніми повідомленнями про ситуацію в медіа України та, серед іншого, зокрема ситуацією незалежного агентства УНІАН. За різними джерелами, це інформаційне агентство, здається, стало ще одним елементом внутрішньої політичної боротьби за контроль над українськими ЗМІ, що є сигналом, який викликає стурбованість щодо деградації базових демократичних свобод, що поділяються в ЄС та в усьому світі», - зазначив депутат.
Він також запевнив, що дуже хотів би бачити підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті «Східного партнерства» у листопаді у Вільнюсі.
Нагадаємо, 20 лютого Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів звернулася до Комісії з журналістської етики з проханням розглянути конфліктну ситуацію в УНІАН, пов'язану з поширенням 11 лютого 2013 року на сайті агентства недостовірної інформації.
Як писала «Детектор медіа», 11 лютого ВО «Батьківщина» заявила, що сайт УНІАН розмістив сфальсифіковані заяви народних депутатів Олександри Кужель і Сергія Власенка. Недостовірними названо інформацію від імені Сергія Власенка про спроби його отруєння та стеження за ним осіб «у костюмах мультиплікаційних ведмедів» і заяву від імені Олександри Кужель, до якої було додано декілька неправдивих абзаців. Новини вийшли лише на сайті, а в стрічці новин інформаційної агенції, які отримують інші медіа за передплатою, їх не було.
Шестеро редакторів сайту УНІАН зробили спільну заяву, що впевнені: сфальшовані коментарі - це джинса, і відповідальність за це мають нести гендиректор агентства і шеф-редактор.
Також Незалежна медіапрофспілка України у зв'язку з цими подіями заявила, що призначене кілька місяців тому керівництво інформаційного агентства УНІАН, має піти у відставку.
Колектив УНІАН згодом оприлюднив звернення до основного акціонера Ігоря Коломойського, голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та керівника групи «1+1» Олександра Ткаченка, у якому також закликає з метою зберегти репутацію УНІАН відкликати призначений на початку 2012 року менеджмент.
Бойкот новинам інформаційного агентства УНІАН оголосили «Дзеркало тижня», «Українська правда» і ТВі. Досі керівництво агенції не коментувало ситуацію.
19 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбулися збори трудового колективу за участі представників власників агентства та керівників. Сторони висловили свої позиції і своє бачення ситуації, що склалася в агентстві, після чого було вирішено взяти перерву для напрацювання та обговорення рішення. За 30 днів планується проведення зборів засновників
«Детектор медіа»
