За 2012 рік органи державної влади отримали 43 тисячі запитів на публічну інформацію

26 Лютого 2013
0
4415
26 Лютого 2013
11:37

За 2012 рік органи державної влади отримали 43 тисячі запитів на публічну інформацію

0
4415
За 2012 рік органи державної влади отримали 43 тисячі запитів на публічну інформацію

У 2012 році структурні підрозділи органів державної влади, які забезпечують доступ до публічної інформації, отримали 43 тисячі запитів на інформацію. З них 3400 - запити від ЗМІ, решта - від громадян. Про це було оголошено за засіданні підсумкової колегії Держкомтелерадіо 25 лютого.

 

За даними Держкомтелерадіо, 93% запитів були опрацьовані протягом 5 днів, переважну більшість з них задоволено.

 

Сам комітет за рік отримав 57 запитів на інформацію, 9 з яких - від мас-медіа, і всі запити було задоволено.

 

Водночас, до Держкомтелерадіо звернулося 53 запитувачі, яким було надано роз'яснення окремих положень закону «Про доступ до публічної інформації». А за дорученням Кабміну комітет розглянув 74 скарги від громадян про порушення, на їхню думку, вимог цього закону посадовими особами центральних і місцевих органів виконавчої влади.

 

У Держкомтелерадіо створено систему обліку публічної інформації, де містяться відомості про понад 1400 документів.

 

Також комітет узяв участь у підготовці книг «Доступ до публічної інформації: найчастіші запитання та відповіді» та «Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України "Про доступ до публічної інформації"».

 

Нагадаємо, що торік до парламенту внесено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації». Його ухвалення дозволить привести законодавчі акти України у відповідність із зазначеними законами.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4415
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду