Журі Міжнародного конкурсу ім. Юрія Атамана відзначило трьох українських журналісток

24 Лютого 2013
0
3399
24 Лютого 2013
13:36

Журі Міжнародного конкурсу ім. Юрія Атамана відзначило трьох українських журналісток

0
3399
Тетяну Хорунжу, Ольгу Веснянку та Євгенію Подобну
Журі Міжнародного конкурсу ім. Юрія Атамана відзначило трьох українських журналісток
Журі III Міжнародного конкурсу журналістських публікацій про толерантність, інтеграцію, взаємоповагу і взаєморозуміння в суспільстві імені Юрія Атамана оголосило імена переможців. Поряд з найкращими матеріалів журналістів з Білорусі, Молдови, Росії були відзначені і статті українських кореспонденток Тетяни Хорунжої, Ольги Веснянки та Євгенії Подобної.
 
Повний перелік переможців:
  
1. «Найкраща публікація, що розкриває приклади успішної інтеграції, знайдення взаєморозуміння, подолання нерозуміння в суспільстві»:
Перше місце - Костянтин Петров (Російська Федерація), стаття «" Толерантністю "вдарять по школах» (сайт інформагентства «Росбалт», березень 2012 р.). Відзначений за розуміння важливості інтеграції приїжджих і потенційних інтеграційних можливостей системи середньої освіти, опис існуючих перешкод на шляху інтеграції, а також за конструктивну критичну оцінку ефективності традиційних і зрозумілих чиновникам засобів формування толерантності (музеї, фестивалі та круглі столи).
 
Друге місце - Наталія Паегле, Вадім Осіпов (Російська Федерація), стаття «Могили в польському лісі» (журнал «Фотографія і життя», № 3-4, 2012 р.).
 
Автори відзначені за роздуми про те, як люди з різних країн, аналізуючи помилки минулого, знаходять підстави для дискусії та співпраці, приходять до розуміння загальних цілей для майбутнього. Також відзначено літературний, художній мову роботи.
 
Третє місце - Тетяна Хорунжа (Україна), стаття «Табір» Джерела толерантності »: розмова друга» (газета «Форум націй», № 11-12/126-127 - листопад-грудень 2012 р.).
 
Відзначена за висвітлення роботи молодіжного табору - громадського проекту, що став щорічним заходом, і вийшов за межі України, за грамотне, глибоке інтерв'ю з його організаторами. На думку членів журі, представлений матеріал також розкриває читачам труднощі формування толерантних відносин і виявлену неможливість простого перенесення освітніх програм з одного регіону в інший без їх спеціальної адаптації. 
 
2. «Найкраща публікація про проблему расизму, ксенофобії та різних форм нетерпимості в суспільстві»:
Перше місце - Дмитро Романовський (Молдова), стаття «Молдова: перед домашнім насильством усі жінки рівні» (сайт Російської служби BBC), березень 2012 р.).
 
Автор комплексно і збалансовано висвітлив проблему домашнього насильства, незахищеності жінок, негативний вплив на дітей. На відміну від більшості матеріалів по проблемі насильства, де вся увага приділяється жертві нетерпимості, автор підкреслив, що допомоги потребує не тільки жертва, але і той, хто в конфлікті виступає агресором.
 
3. «Найкраща неупереджена публікація про конфлікт, виважено відображає предмет конфлікту, позиції сторін-учасниць, демонструє переваги ненасильницьких способів вирішення конфліктів»:
Перше місце - Катерина Синюк (Білорусь), стаття «Хто образив сім'ю темношкірих білорусів, чому батько не пускає дитину до школи, а бабуся тричі намагалася покінчити з собою?» (Новинний портал TUT.BY, листопад 2012 р.).
 
На думку журі, це незвичайна стаття про конфлікт, де герой-жертва не викликає однозначного співчуття, оскільки вбачає дискримінацію всюди, з приводу чого автор статті звертається за коментарем психолога. Відображаючи позиції сторін, матеріал не дає відповідь, що ж конкретно сталося, але ситуація і поведінка в ній різних людей змушують замислитися про всю складну систему взаємин.
 
Друге місце - Ольга Веснянка (Україна), стаття «Євро-2012: ромам не місце в Києві?» (Укр.: - «Євро-2012»: ромам не Місце у Киеве? », Українська версія сайту інформагентства« Німецька хвиля»(Deutsche Welle), червень 2012 р.) про збройний погром ромського табору у Києві.
 
Публікація відзначена за об'єктивне висвітлення, подання різних позицій, а також згаданий приклад людського ставлення до жителів табору з боку місцевого дільничного, який попередив їх про можливу небезпеку.
 
Третє місце - Неллі Ланська (Молдова), стаття «№ 13 сім'ї Назарко» (сайт газети «Молдавські відомості», березень 2012 р.).
 
Відзначена за можливість поглянути на становище звичайних людей після збройного конфлікту в Придністров'ї, за приклад того, який слід в декількох поколіннях однієї сім'ї залишила війна. 
 
У спеціальній номінації конкурсу - «Найкраща публікація про толерантність, подоланні нетерпимості та відчуження, написана молодими авторами (у віці від 14 до 20 років)» премію здобула учениця 9-класу Дарина Романова (Російська Федерація) за статтю «Рудий» (газета «Крила», № 5 за 2012 р.). Публікацію присвячено рудоволосому хлопчику, який переходить зі школи в школубо, бо для однокласників він не такий, як усі. Художній нарис, на думку журі, гідний того, щоби стати основою для розмови про толерантність з молодшими школярами.
 
Журі також прийняло рішення спеціально відзначити публікацію «Сьогодні - 67 років з дня визволення концтабору Дахау» газета «День» , квітень 2012 р.) Євгенії Подобної (Україна). Публікація, присвячена трагічним сторінкам історії XX століття, має зв'язок із сучасністю, засуджуючи прояви ненависті в минулому і сьогоденні.
  
Конкурс засновано Східноєвропейською мережею громадських миротворчих організацій глобального партнерства щодо запобігання збройних конфліктів (GPPAC) для журналістів з Білорусі, Молдови, Росії та України.
 
Цього року учасники подали 50 робіт. З точки зору членів журі, найбільш вдалими роботами 2012 року стали публікації, що оповідають історії, «не містять відповідей, але радше піднімають питання». Призові роботи відзначені за власні пошуки причин нерозуміння, можливих шляхів подолання упереджень, за літературність і доступність викладу. Цього року чимало робіт було присвячено проблемам, з якими стикаються безпритульним і людям з інвалідністю.
 
«Детектор медіа»  
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3399
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду