Позов регіонала щодо публікації про Фірташа і Льовочкіна відкликано
В якості компенсації за моральну шкоду Юлій Іоффе вимагав 1 млн грн
Провадження у справі журналіста та громадського активіста з Луганщини Олексія Свєтікова закрито. Про це з посиланням на рішення Сєвєродонецького міського суду Луганської області повідомляє Інститут розвитку регіональної преси (ІРПП).
Відповідне рішення було прийнято 21 лютого 2013 у зв’язку з тим, що позивач відмовився від позову.
Процес тривав із листопада минулого року. Саме тоді кандидат у народні депутати від Партії регіонів Юлій Іоффе звернувся до суду щодо публікації пана Свєтікова, вимагаючи в якості компенсації за моральну шкоду 1 млн грн.
«Шкоди» пану Іоффе завдала стаття «И снова мажоритарка», яку Олексій Свєтіков опублікував в лютому 2012 року в кількох місцевих інтернет-виданнях та на сайті Комітету виборців України. У рамках публікації журналіст, який також очолює Луганське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України», аналізував шанси на перемогу різних кандидатів мажоритарних округів на Луганщині перед парламентськими виборами 28 жовтня 2012 року. Про Іоффе Свєтіков згадував у контексті впливової політичної групи мільярдера Дмитра Фірташа і глави президентської адміністрації Сергія Льовочкіна. Як заявив Юлій Іоффе, ця інформація, «поширена без будь-якої перевірки», компрометує його в очах громадян, які негативно оцінюють дії Льовочкіна і Фірташа.
Юридичні консультації Олексію Свєтікову надали медіа-юристи ІРРП, а подальша правова допомога у справі планувалася в рамках Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ за підтримки міжнародного фонду «Відродження».
«Позивач мав незначні шанси виграти таку велику суму моральної шкоди, адже стаття була написана у формі аналізу політичної ситуації і не містила недостовірної інформації, – коментує медіа-юрист ІРРП Людмила Панкратова. – Журналіст використовував лише ту інформацію, яка була загальновідомою та неодноразово обговорювалася у ЗМІ, тому пан Свєтіков не повинен був мати доказів того, що Іоффе належить до якоїсь політичної групи. Окрім того, цей матеріал стосувався виборчого процесу, тобто періоду, коли громадяни повинні мати якнайбільше різноманітної інформації про кандидатів, включаючи аналітику та прогнози».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1

123
4458 дн. тому
КОМУ НУЖНА МАЖОРСИСТЕМА НУ КОНЕЧНО МАЖОРАМ КОТОРЫЕ УБИВАЮТ ВОРУЮТ ГРАБЯТ НАСИЛУЮТ И Т.Д. И Т.П. И ЭТО НЕ ШУТКА А ГОРЕ УКРАИНЫ
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ