На Луганщині суд зобов’язав сайт спростувати запитання у заголовку статті

21 Лютого 2013
6277
21 Лютого 2013
18:13

На Луганщині суд зобов’язав сайт спростувати запитання у заголовку статті

6277
На Луганщині суд зобов’язав сайт спростувати запитання у заголовку статті

Кремінський районний суд Луганської області визнав недостовірними  і такими, що підривають авторитет Кремінської районної ради в Луганській області, висловлювання, опубліковані на сайті Сxid.info 18 жовтня 2012 року. Про це йдеться у рішенні суду від 23 січня 2013 року, повідомляє Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП).

 

Позов на видання подавала Кремінська районна адміністрація. Юридичну допомогу з оскарження цього рішення в апеляційній інстанції надають медіа-юристи  інституту в рамках Фонду стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності ЗМІ за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

 

Суд зобов'язав відповідачів - журналістку Ірину Чорнобай та власників сайту Сxid.info ООО «Схід Медіа Холдинг» - спростувати інформацію, поширену у статті «В райцентре на Луганщине выселяют музыкальную школу, чтоб в ее здании разместить чиновников?», шляхом опублікування резолютивної частини рішення суду на сайті Сxid.info.

 

Таким чином, суд згодився на думку позивача, що «факти, вказані в статті, викладені односторонньо і не відповідають дійсності, а також завдають значної шкоди державним інтересам і підривають авторитет органу місцевого самоврядування». Хоча, як повідомляє ІРРП, такий висновок суду стосується виключно запитання, яке було винесено у заголовок статті, а не фактів.

 

«Запитання журналістів є суспільно значимим. Воно виражає занепокоєність громадян, які турбуються про долю музичної школи. У судовому засіданні свідки підтвердили, що у Кремінній існують чутки про виселення музичної школи», - переконана медіа-юрист ІРРП Людмила Панкратова.

 

 

 Будівля музичної школи в Кремінній

 

Як звертає увагу ІРРП, на ремонт музичної школи було виділено 200 тисяч гривень з обласного бюджету та близько 90 тисяч гривень з районного, саме це е і зацікавило журналістів: «Адже, на їхню думку, такі суми - нечувані і провокують підозри про бажання кремінських чиновників зайняти приміщення музичної школи. Відтак у матеріалі  Сxid.info йдеться про ремонт у музичній школі та занепокоєння громадян тим, що після ремонту будівлю передадуть міській раді. У статті чиновники стверджують, що виселення може відбутися лише після побудови Будинку творчості. При цьому у статті немає твердження факту, що «музичну школу виселяють»,  а заголовок матеріалу подано у вигляді питання, на яке є відповідь: «Ні, музичну школу не виселяють до того часу, поки не буде побудовано нове приміщення».

 

Також, як наголошує ІРРП, у статті наводиться цитата голови Кремінської районної адміністрації Валентина Рябініна, який заперечував подібне виселення.

 

«Суд визнає недостовірними і такими, що підривають авторитет органу місцевого самоврядування висловлювання, які містяться в статті, але не вказує, що саме є недостовірним і підриває репутацію районної ради, Тобто фактично невідомо, що треба спростувати: те, що в музичній школі не проводиться ремонт, що школу взагалі не планують переселяти, чи те, що школа буде переселена після виконання проекту «Будинку творчості»?», - зазначила пані Панкратова.

 

Також, за інформацією ІРРП, суд залишив без задоволення прохання позивача «принести свої вибачення посадовим особам Кремінської районної ради», оскільки такий спосіб захисту особистих немайнових прав, як вибачення, не передбачений чинним законодавством.

 

«Детектор медіа»

 

Фото з сайту ІРРП

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6277
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду