Віктор Набруско: Визнання журналістики як творчої професії підвищить її якість і фаховий рівень

21 Лютого 2013
0
18958
21 Лютого 2013
11:22

Віктор Набруско: Визнання журналістики як творчої професії підвищить її якість і фаховий рівень

0
18958
Віктор Набруско: Визнання журналістики як творчої професії підвищить її якість і фаховий рівень

Нині в Україні понад півсотні факультетів у різних вищих навчальних закладах (ВНЗ) готують журналістів. На жаль, не скрізь наукова і практична база відповідають вимогам сьогодення. Та й сучасний інформаційний ринок диктує свої умови: журналістика спрямовується на розважання і заробляння грошей. Зробити журналістику розумною, для розумної аудиторії, допоможе визнання її як творчої професії.

 

У цьому переконаний доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, секретар НСЖУ Віктор Набруско.

 

Нагадаємо, нещодавно актив НСЖУ порушив питання про визнання журналістики творчою спеціальністю у системі вищої освіти перед прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. Це дасть змогу залучати до навчання на факультетах журналістики практикуючих журналістів, не вимагаючи науково-педагогічного стажу та наукового знання. Прем'єром було дано відповідне доручення про опрацювання цього питання міністру освіти Дмитру Табачнику.

 

«Практично ми отримаємо можливість проводити у ВНЗ різноманітні майстер-класи, майстер-школи, які зможуть проводити журналісти-практики. Це дасть змогу поєднувати базові академічні знання з навичками працювати, мислити, викладати інформацію глибоко, осмислено, по-художньому для формування розумної журналістики, яка б інформувала розумну аудиторію. На перший погляд здається, що все це просто, але такі процеси призведуть до системних зрушень», - коментує Віктор Набруско.

 

За його словами, нині, як відомо, існують різні думки про те, яку місію виконує журналістика. З одного боку її вважають ремеслом, з іншого - творчістю.

 

«Кожна з позицій має свій резон, особливо це актуально сьогодні, коли сучасне інформаційне суспільство і засоби масової інформації являють собою колосальну інформаційну індустрію. Відтак модернізуються і самі професії. Журналісти перетворюються на репортерів, котрі повинні працювати і з технікою, і з камерою, і з мікрофоном, уміти оперативно писати. Але це не зовсім ремесло, це високий рівень журналістики в умовах інформаційного суспільства. З іншого боку, сьогоднішня журналістика втрачає ознаки справжньої глибокої пошукової розумної журналістики. Пропозиція  надати журналістиці творчої спеціальності якраз спрямована на те, аби цей аспект серйозно поглибити, спрямувати підготовку журналістів, які мислять системно, образно, які вміють викладати, подавати інформацію і спілкуватися з аудиторією. Щоб не переводилося все на комерцію, а щоб журналістика виконувала місію і культурологічну, формувала розумну читацьку, слухацьку і глядацьку аудиторію», - переконаний Віктор Набруско.

 

Пан Набруско зауважує, можливо, не всі регіональні ВНЗ будуть готовими до змін у підготовці журналістів, до «підняття планки», але університети Києва, Львова, Дніпропетровська, Одеси, Харкова отримають змогу забезпечити як наукову, так і практичну сторону навчання.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Національна спілка журналістів України (НСЖУ)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
18958
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду