Донецькі журналісти заявляють про спроби приховування інформації прес-службою ДСНС
20 лютого журналісти Донецької області звернулися до Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області із заявою про спроби відомства приховати від них оперативну інформацію про аварію в Донецьку літака АН-24. Про це йдеться у відкритому зверненні співробітників ЗМІ регіону. Лист було опубліковано в соціальній мережі Facebook.
Звернення надіслане на ім'я начальника Головного управління ГСЧС України в Донецькій області Миколи Ільченка та керівника прес-служби ГСЧС України Світлани Бородіної з проханням розглянути питання про профпридатність і відповідність займаній посаді прес-секретаря ГУ ГСЧС України в Донецькій області. Підписи під зверненням поставили представники майже всіх національних каналів, ряд кореспондентів, редакторів газет та інтернет-видань.
Журналісти підкреслюють, що 13 лютого прес-служба Головного управління ГСЧС України в Донецькій області «проявила некомпетентність, неоперативність і непрофесіоналізм у висвітленні теми авіакатастрофи АН-24 на території Донецького міжнародного аеропорту ім. Прокоф'єва».
«Про надзвичайну ситуацію в аеропорту ЗМІ Донецької області дізналися не від прес-служби Головного управління ГСЧС України в Донецькій області, а з повідомлення в соціальній мережі Facebook о 19.10, тобто пройшло більше години після авіакатастрофи», - йдеться у зверненні.
Представники ЗМІ відзначають, що 13 лютого, починаючи з 19.30, в аеропорту знаходилося вже більше 20 журналістів національних телеканалів, газет, інформагентств, інтернет-сайтів, які намагалися отримати коментар щодо події, проте жодного представника прес-служби Головного управління ГСЧС України в Донецькій області там не було.
Журналісти заявляють, що спікера для тележурналістів за темою катастрофи керівник прес-служби Головного управління ГСЧС України в Донецькій області Інна Сєдова знайшла після 21.00, коли з аеропорту роз'їхалися представники практично всіх телекомпаній.
У листі наводяться й інші приклади складнощів отримання інформації від прес-служби ГУ ГСЧС України в Донецькій області.
Нагадаємо, 13 лютого о 18.09 в Донецькому міжнародному аеропорту ім С. Прокоф'єва впав літак, що прямував із Одеси. На борту знаходилися 52 людини, п'ятеро загинули.
Катерина Воєвська для «Детектор медіа»

