Міліція відмовила «Стоп цензурі!» у порушенні кримінальної справи через події на Всесвітньому газетному конгресі

18 Лютого 2013
6970
18 Лютого 2013
18:34

Міліція відмовила «Стоп цензурі!» у порушенні кримінальної справи через події на Всесвітньому газетному конгресі

6970
Міліція відмовила «Стоп цензурі!» у порушенні кримінальної справи через події на Всесвітньому газетному конгресі

Печерське  районне управління ГУ МВС України у Києві відмовило у порушенні  кримінальної справи щодо інциденту між журналістами та охоронцем 3 вересня минулого року під час відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів. Про це  йдеться у постанові начальника територіального відділу міліції Печерського РУ ГМВС України Олексія Панасюка.

 

Відповідну відповідь громадському руху «Стоп цензурі» надіслав начальник Печерського райуправління міліції Олег Школьний. Його лист датований 1 лютого 2013 року.

 

Як йдеться у листі, з'ясувати особу охоронця, «який вчинив протиправні дії, не надалось можливим».

 

«При встановленні особи, яка вчинила протиправні діяння та більш об'єктивні обставини  справи, по вашій заяві буде проведено додаткову перевірку», - йдеться у листі.

 

Також пан Школьний інформує координаторів руху «Стоп цензурі!» про можливість оскарження  відмови у прокуратурі або у суді.

 

У листопаді 2012 року «Українська правда» вже повідомляла про відмову у порушенні кримінальної справи. Однак прокуратура міста Києва цю інформацію спростувала і запевняла, що остаточне рішення ще не прийнято.

 

Нагадаємо, 3 вересня 2012 року на відкритті Всесвітнього Газетного Конгресу у Києві під час мирної журналістської акції, охорона силою забрала плакат з написом про цензуру у головного редактора «Української правди» Олени Притули, який вона тримала під час виступу Президента України. Також охорона грубо відштовхнула заступника головного редактора Kyiv Post Катерину Горчинську.

 

Цього ж дня Управління державної охорони України заявило, що мирній акції перешкоджали приватні особи, а не співробітники УДО.

 

4 вересня представник приймаючої сторони конгресу та форуму, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) Олексій Погорєлов стверджував, що за охорону в залі відповідало Управління державної охорони (УДО).

 

Управління зв'язків з громадськістю ГУ МВС у Києві 21 вересня повідомило, що міліція проводить перевірку інциденту та опитує журналістів. Згодом справа була скерована до прокуратури. Незабаром прокуратура Києва скасувала постанову Печерського районного управління міліції про відмову в порушенні кримінальної справи та скерувала матеріали справи до міліції для проведення додаткової дослідчої перевірки.

 

17 вересня пан Погорєлов на засіданні Міжвідомчої робочої групи сказав, що організатори форуму не залучали приватних охоронних фірм під час відкриття конгресу 3 вересня.

 

Водночас директор департаменту забезпечення службової діяльності Управління державної охорони (УДО) Олег Герасик заявив, що в охоронних заходах на відкритті газетного конгресу 3 вересня брала участь приватна охоронна фірма «Вольф». Пан Герасик назвав керівником фірми Олександра Шупика, однак, як повідомили «Детектор медіа» у фірмі, він вже давно не очолює «Вольф». УДО невідомо, чи належить до співробітників фірми «Вольф» охоронець, який силою відбирав плакати в журналістів - учасників акції протесту - під час виступу президента України Віктора Януковича на відкритті Газетного конгресу.

 

29 вересня у коментарі «Детектор медіа» керівник приватної охоронної фірми «Вольф» Сергій Усенко запевнив, що охоронець, який силою відбирав плакати в журналістів, не належить до співробітників фірми.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6970
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
хехе
4104 дн. тому
как эфемерное движение без официальной регистрации может вести переписку с милицией?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду