Україна підриває принципи ОБСЄ – Комітет захисту журналістів

15 Лютого 2013
0
774
15 Лютого 2013
08:36

Україна підриває принципи ОБСЄ – Комітет захисту журналістів

0
774
Україна підриває принципи ОБСЄ – Комітет захисту журналістів

В Україні одне з найменш сприятливих середовищ для роботи журналістів, вважає міжнародна правозахисна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ), що базується у Нью-Йорку. У своєму останньому звіті CPJ говорить, що керівники країни протягом останнього року різко погіршили ситуацію з одним із головних стовпів демократії, свободою преси. А це робить Україну невідповідним головою Організації з безпеки і співпраці в Європі, оскільки ця організація покликана захищати людські свободи і демократичні принципи.
 
Україна виявилася серед країн, де найбільше погіршилися умови для роботи журналістів, стверджує Комітет захисту журналістів в останньому звіті під назвою «Напади на пресу: Журналістика на передових у 2012 році».
 
В інтерв'ю Радіо Свобода дослідник європейської та середньоазійської програми Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов назвав головні проблеми, створені владою для українських журналістів.


«Найбільше занепокоєння викликає існуюча цензура, відмова у доступі до публічної інформації та фізичні напади на журналістів. Серед прикладів тиску на журналістів я можу назвати тиск на опозиційний телевізійний канал «ТВі», який спочатку перевіряли податківці, а потім його відключили від ретрансляції близько 80 компаній кабельного телебачення. Все це відбувалося напередодні парламентських виборів, що, ми вважаємо, є випадком політично мотивованого залякування однієї з найважливіших новинних організацій», - заявив співробітник Комітету захисту журналістів.
 
Також, як зазначає дослідник, невипадковим було бажання українського парламенту ухвалити «закон про наклеп» напередодні виборів. І те, що закон врешті-решт не пройшов, ніяким чином не зменшує небезпеку атмосфери, в якій працюють українські репортери, вважає Музаффар Сулейманов.
 
«Під тиском критики всередині країни та з-за кордону парламентарям довелося відкликати проект закону, - каже він. - Але навіть той факт, що вони вирішили голосувати за нього в першому читанні, вже викликає занепокоєння, бо це є напад на свободу преси».
 
Україна посилає поганий сигнал для інших - Сулейманов
 
За словами Музаффара Сулейманова, неприпустимо, щоб країна, де настільки підриваються права людей на вільний доступ до інформації, очолювала Організацію з безпеки і співпраці в Європі, завдання якої - захист основ демократії і прав людини.
 
«Зараз, коли такі країни, як Казахстан у 2010 році чи Україна цього року, використовують своє головування в організації не для того, щоб підтримувати і просувати свободу преси і права людини, ключові цінності цієї організації - головуючи в організації, вони підривають ці цінності. Вони також посилають поганий сигнал іншим країнам регіону, бо головні принципи організації не підтримує не просто її член, а головуюча країна», - заявив представник Комітету захисту журналістів і додав, що організація планує привертати увагу світової громадськості, і передусім членів ОБСЄ, до погіршення ситуації зі свободою слова в Україні.

 

Марія Щур, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
774
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду