Виплату компенсації Пашаєву зупинено через касацію заступника Бородянського
Касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду міста Києва, якою зупинено виплату компенсації поновленому на СТБ Осману Пашаєву, подав заступник голови правління ПрАТ «ММЦ-СТБ» Олександр Клишавчук. Про це «Детектор медіа» повідомив представник пана Пашаєва в суді Юрій Свірко.
Через відкриття касаційного провадження зупинено виконання рішення Апеляційного суду Києва, який 26 вересня поновив Османа Пашаєва на роботі та зобов'язав канал сплатити журналісту 284 тис. 891 грн компенсації за час вимушеного прогулу та 5 тис. грн моральної компенсації.
Олександр Клишавчук у коментарі «Детектор медіа», наданому прес-службою, зазначив, що подав скаргу як фізична особа. «Я, як уповноважена посадова особа, підписав наказ про звільнення Пашаєва і вважаю його законним, але суд не залучив мене до справи, хоча оскаржувалось прийняте мною рішення про звільнення. Я маю законне право на подачу касаційної скарги з метою захисту своїх законних прав, і хочу довести, що не порушував закон», - сказав він.
Однак Юрій Свірко переконаний, що пан Клишавчук не мав права подавати касаційну скаргу: «Є дві сторони - позивач і відповідач. Суди інколи в якості третьої сторони залучають керівника підприємства як третю особу. Але Клишавчук не був залучений як третя особа, він представляв інтереси каналу в першій інстанції і не просив про це. Окрім цього Османа Пашаєва на роботі поновив Бородянський (голова правління СТБ. - ТК) наказом від 2 жовтня 2012 року. Тому навіть фізична особа Клишавчук не міг про це не знати до лютого 2013 року. Тобто 2 жовтня Пашаєва формально поновлено на роботі, а 15 жовтня сплив строк подання касаційної скарги. Далі 29 жовтня 2012 року Вищий спеціалізований відмовив СТБ у відкритті касаційного провадження. На цьому справа скінчилась, і не було жодних підстав поновлювати строк Клишавчуку».
За його словами, на сьогодні склалась досить «абсурдна ситуація», через те, що Осман Пашаєв поновлений на роботі через судове рішення, однак виконання цього рішення призупинено новою ухвалою суду. «Османа Пашаєва формально поновлено на роботі 2 жовтня 2012 року. Удруге формально поновлено 4 лютого 2013 року, коли він вийшов на роботу. Але фактично його не поновлено через те, що його не допустили до ньюзруму. Зараз виконання цього рішення зупинено. Але як можна його зупинити після двох формальних поновлень до фактичного?», - додав Юрій Свірко.
Заступник голови правління ПрАТ «ММЦ-СТБ» Анатолій Максимчук у коментарі «Детектор медіа» зазначив: «Хоча касаційна інстанція призупинила дію рішення суду апеляційної інстанції, ми зазначене рішення виконуємо. Ми очікуємо на швидке одужання пана Пашаєва й повернення його до виконання обов'язків спеціального кореспондента телеканалу СТБ».
Нагадаємо, Осман Пашаєв позивався до ММЦ-СТБ і просив суд поновити його на роботі та виплатити 480 тис. грн компенсації моральної шкоди та 50,8 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу (близько чотирьох місяців).
Шевченківський районний і Київський апеляційний суди відмовили Осману Пашаєву в поновленні на СТБ. Юрій Свірко оскаржив рішення в касаційній інстанції. Однак Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) відхилив касаційну скаргу, зазначивши, що вона необґрунтована. Представник позивача звернувся до Верховного суду, який скасував постанову ВССУ і направив справу на повторний розгляд до ВССУ. Після цього ВССУ прийняв рішення на користь Османа Пашаєва, однак суд не поновив його на роботі, а спрямував справу на повторний розгляд до Київського апеляційного суду.
26 вересня Апеляційний суд міста Києва повторно розглянув справу за позовом журналіста Османа Пашаєва до СТБ і прийняв рішення на користь позивача. Відповідно до рішення суду СТБ має виплатити Осману Пашаєву 284 тис. 891 грн компенсації за час вимушеного прогулу та 5 тис. грн моральної компенсації.
На початку лютого 2013 року стало відомо СТБ, що поновив Османа Пашаєва на роботі. Наказ датований 2 жовтня та підписаний керівником СТБ Володимиром Бородянським. А 4 лютого журналіст розпочав роботу на СТБ.
СТБ заявив, що перерахував на вказаний Державною виконавчою службою рахунок Османа Пашаєва суму, визначену рішенням суду. Однак виплата заблокована через нову ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, якою відкрито нове касаційне провадження у справі за позовом Османа Пашаєва до СТБ.
Окрім цього 10 грудня 2012 року Юрій Свірко подав ще один позов до Шевченківського суду Києва: «Як представник Пашаєва я вимагаю стягнути з СТБ заробітну плату з вересня 2012 року, тобто відтоді, як відбулось поновлення на роботі».
«Детектор медіа»