Журнал «Сучасність» хоче припинити співпрацю з видавництвом «Спадщина-інтеграл»
Представники «Спадщини-інтеграл» заявляють, що готові передати своє засновництво не редакційній раді, а новому інвестору
Асоціація українських письменників закликає акціонерів та членів наглядової ради видавництва «Спадщина-інтеграл», зокрема, Оксану Забужко, Віру Агєєву, Ростислава Лужицького, акцентувати увагу своїх колег на долі журналу «Сучасність». Про це йдеться в заяві АУП.
«Доля такого видання не може залежати від примх окремих осіб "Спадщини-інтеграл"», - заявляють члени Асоціації. Вони закликають українських письменників утриматись від співпраці з цим видавництвом, на яке покладають відповідальність за припинення виходу журналу.
Як повідомляла «Детектор медіа», у якості нового інвестора видавництво «Спадщина-інтеграл» розпочало співпрацю з журналом у квітні 2012 року. У цей період видання відновило свій вихід. До цього протягом п'яти років журнал змушений був призупиняти вихід через постійний брак коштів і зміну інвесторів та засновників, головних редакторів і творчих колективів. Чергові номери виходили із запізненням на кілька місяців або навіть на півроку. Найтриваліша зупинка сталася з літа 2010 року і до травня 2012 року.
Наприкінці жовтня редакційна рада «Сучасності» заявила про припинення роботи у зв'язку з «інтелектуальним рейдерством» - через те що журнал знову опинився в непевній фінансовій ситуації, а редакційний колектив на чолі з головним редактором Тарасом Федюком фактично було відсторонено від випуску видання.
У відповідь видавництво «Спадщина-інтеграл» 1 листопада повідомило про передачу прав та обов'язків з випуску «Сучасності» редакційній раді.
Як зазначає АУП, під час процедури передачі видання представниками видавництва було висунуто «необґрунтовані фінансові претензії, явно неспівмірні з реальними затратами видавництва на видання зазначених кількох чисел "Сучасності"».
Через деякий час з’явилась нова заява «Спадщини-інтеграл» про те, що воно готове передати своє засновництво вже не редакційній раді, як повідомляли раніше, а новому інвестору.
Весь цей час, починаючи від жовтня минулого року, журнал не виходив, зобов’язання перед передплатниками не виконувались. «Нам важко повірити, що така грамотна структура, як видавництво і його засновник юридична фірма "Спадщина" не здатні або забезпечити видання журналу (для чого вони мають всі одноосібні важелі і права) або передати засновництво фізичній особі – уповноваженому редакційної ради», - заявляють автори звернення.
АУП звинувачує інвесторів у небажанні реально оцінити економічні умови: «На наше переконання, за всіма цими іграми у "віддамо-не віддамо" криється, з одного боку, повна неспроможність забезпечити гідне видання журналу, а з іншого – непомірні – анічим не потверджені – амбіції, які не дають змоги визнати цю неспроможність».
«Детектор медіа» намагатиметься отримати коментар представників «Спадщини-інтеграл».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1

Сучасник
4441 дн. тому
"Сучасність" нагадує стару дівулю, що невдало вийшла заміж, а потім дивується. що за розвод треба платити. А що заважає Федюку вчинити так, як видавці "Дзеркала тижня", "Бульвару", "Газети по-київськи"? Трохи змінити назву й видавати собі "Нашу сучасність" надалі?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ