Нацрада перевірила ще 28 цифрових ліцензіатів і не знайшла суттєвих порушень
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 30 січня підбила підсумки позапланових перевірок 28 телеканалів, що мають ліцензії в цифрових мультиплексах. Щодо всіх регулятор ухвалив рішення «взяти до відома» або «взяти до відома наявність порушень».
До відома взято результати планових перевірок семи компаній: Луганської ОДТРК (МХ-5), ТРК «Україна» (логотип - НЛО-ТБ, МХ-3), ТРК «Україна» (логотип «Кіноточка», МХ-2), ТРК «Україна» (логотип «Україна», МХ-1), ТРК «Україна» (логотип «Донбас», МХ-5), ТРК «Вектор» з Лозової Харківської області (МХ-5) і «Лідер ТВ» (МХ-5).
До відома взято наявність порушень програмної концепції в діяльності 21 телекомпанії: одеської інформаційної агенції «Репортер» (МХ-5), одеської ТРК ОНЮА «Академія» (МХ-5), Дніпропетровської ОДТРК (МХ-5), Житомирської ОДТРК (МХ-5), Сумської ОДТРК (МХ-5), обласного об'єднання «Луганське кабельне телебачення» (МХ-5), телекомпанії «Київ» (МХ-5), макіївської ТРК «Юніон» (МХ-5), олександрійської ТРК «Кабельні телевізійні мережі» (МХ-5), Донецької ОДТРК (МХ-5), ТОВ «Корона санрайз» (логотип - «Вінтаж ТВ», МХ-5), ТОВ «Чернівецький промінь» (МХ-5), ТОВ «Партнер ТВ» (МХ-5), кременчуцької телекомпанії «Візит» (МХ-5), Вінницької ОДТРК «Вінтера» (МХ-5), житомирської ТРК «Союз-ТВ» (МХ-5), луцької ТРК «Аверс» (МХ-5), дніпропетровської ТРК «Стерх» (11 канал, МХ-5), Волинської ОДТРК (МХ-5), криворізької ТРК «Рудана» (МХ-5) і «Телевізійної служби Дніпропетровська» (34 канал, МХ-5).
Найтиповіші порушення, які зафіксувала Нацрада, - відхилення від програмної концепції в частині збільшення обсягу національного продукту, програм власного виробництва і зменшення обсягу іноземного продукту, програм категорії «Інше».
Наприклад, за словами першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко, новостворена телекомпанія «Лідер ТВ» за рахунок зменшення категорії «Інше» збільшила обсяги власного виробництва та дитячих програм. Інший новачок - «Партнер ТВ» - збільшив обсяги іноземного продукту, просвітницьких, дитячих програм і фільмопоказу та зменшив - вітчизняного продукту, програм категорії «Інше». Ще одна «темна конячка» цифрового конкурсу «Вінтаж ТВ» збільшила обсяги національного продукту до 24 годин на добу, збільшила фільмопоказ, але на каналі відсутні інформаційні та культурологічні програми.
Сумська ОДТРК - збільшила обсяги власного виробництва та інформаційних програм, зменшила - категорії «Інше». Водночас вихідні дані телеканалу Сумської ОДТРК не відповідали зазначеним у ліцензії, а склад редакційної ради не відповідав зазначеному в ліцензії. Але 14 листопада ОДТРК внесла відповідні зміни до ліцензії, тож до моменту розгляду результатів перевірки порушення в частині логотипу і складу редакційної ради було виправлено.
Дніпропетровський 11 канал збільшив обсяги власних програм, вітчизняного продукту, культурологічних, просвітницьких і розважальних програм; зменшив - іноземного продукту, фільмопоказу, програм категорії «Інше».
«Значних порушень у діяльності ліцензіатів, про яких ми говорили сьогодні, не було, - прокоментував результати перевірок на брифінгу голова Нацради Володимир Манжосов. - Але в деяких ліцензіатів порушення стосувалися програмної концепції. Якщо таких порушень було за кількістю більше, ніж одне чи два, або якщо відхилення від програмної концепції були по часу більше, ніж на 10-15%, тоді виносилося рішення "взяти до відома наявність порушень"».
За його словами, формулювання «взяти до відома наявність порушень» означає, що компанії дається місяць на те, щоб привести свою діяльність до ліцензійних умов і вимог чинного законодавства. «Протягом місяця вони повинні надати звіт до Національної ради, наші представники потім моніторять ефір, візують цей звіт. І якщо за звітом усунено порушення, то ніяких санкцій до компанії не застосовується. А якщо за місяць буде надано звіт і інформацію від нашого представника, що порушення тривають, тоді ми будемо призначати позапланову перевірку і виходити на санкцію "оголошення попередження"», - зауважив пан Манжосов.
«Детектор медіа»

