Олена Бондаренко хоче виправити помилку в законі «Про інформацію»
Народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко пропонує виправити помилку в законі «Про інформацію», яка сталася у зв'язку з ухваленням закону «Про засади державної мовної політики». 25 січня пані Бондаренко зареєструвала законопроект № 2099 про внесення змін до статей 8 і 11 Закону України «Про інформацію» щодо мови інформації та інформації про фізичну особу.
Річ у тім, що законом «Про засади державної мовної політики» (пункт 23 перехідних положень) було внесено зміну до статті 11 закону «Про інформацію», яка стала називатися «Мова інформації». А в попередній редакції закону «Про інформацію» стаття 11 врегульовувала конституційні норми щодо інформації про фізичну особу (персональних даних). Мови інформації натомість стосувалася стаття 8, яка залишилася в незмінній редакції.
«Таким чином виникла ситуація коли з закону зникли визначення поняття "Інформація про фізичну особу" та його правова регламентація. Натомість чинна редакція Закону України "Про інформацію" містить статті 8 і 11, які обидві врегульовують питання про мову інформації», - наголошує автор у пояснювальній записці.
На думку пані Бондаренко, існуючий стан закону «Про інформацію» вимагає термінового втручання на законодавчому рівні, оскільки чинна редакція не повною мірою врегульовує конституційні приписи щодо інформації та створює умови для виникнення правових колізій.
Тож Олена Бондаренко пропонує викласти згадані статті закону «Про інформацію» в такій редакції:
«Стаття 8. Мова інформації
1. Мова інформації визначається Законом України «Про засади державної мовної політики», міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, іншими законодавчими актами України у сфері інформації»;
«Стаття 11. Інформація про фізичну особу
1. Інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
2. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.
Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом».
«Детектор медіа»
