В Омані вирішується доля правозахисника і блогера Саїда Джаддада

27 Січня 2013
0
4073
27 Січня 2013
11:39

В Омані вирішується доля правозахисника і блогера Саїда Джаддада

0
4073
Йому загрожує дванадцятрічне ув`язнення
В Омані вирішується доля правозахисника і блогера Саїда Джаддада
У Омані суд приймає рішення щодо відомого правзахисника і блогера Саїд Джаддад (Saeed Jaddad), повідомляє сайт «Репортерів без кордонів» (RSF).
 
 
 
Завдяки султану Оману Кабусу бін Саїду (Qaboos bin Said Al Said) правозахисника звільнили з-під варти. Однак, як і раніше, Джаддаду загрожує суворий тюремний вирок.
 
Після публікації у блозі документальних матеріалів про відсутність у султанаті основних свобод Саїд Джаддад упродовж декількох місяців зазнавав переслідувань. Йому неодноразово влаштовували допити. Зрештою, викликали у спеціальне відділення поліції у столиці країни – Маскаті, арештували й тримали в одиночній камері. 
 
Під час проходження формальної процедури повернення за рішенням султана на свободу Джаддаду влаштували у прокуратурі допит, запропонувавши взяти зобов’язання перестати писати критичні матеріали. 
 
Однак він відмовився виконати вимогу. За інформацією Центру країн Перської затоки з прав людини (Gulf Center for Human Rights), це означає, що висунуті проти нього звинувачення у розпалюванні сектантської ворожнечі, підбурюванні до демонстрацій, сидячих страйків і заворушень, які підривають авторитет держави і репутацію сил безпеки, лишаються чинними. Покаранням для Джададда може стати дванадцятирічний тюремний вирок.

Цю практику «Репортери без кордонів» характеризують як «порушення конституції султанату, підписаних і ратифікованих ним міжнародних зобов'язань, що гарантують свободу інформації та право на справедливий судовий розгляд».

Медіаорганізація закликала владу Оману відкинути усі звинувачення, висунуті проти Саїда Джаддада, звільнити інших блоґерів, обвинувачених в образі його величності та у кібер-злочинах. 

Політичні репресії у султанаті засвідчують факти, що їх наводить RSF. 16 січня апеляційний суд Омана підтвердив тюремні вироки, висунуті за цими звинуваченнями 8 блоґерам. А торік лише у грудні в ув’язненні опинилися 28 громадянських журналістів.

«Детектор медіа»
Фото - http://en.rsf.org

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4073
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду