В Омані вирішується доля правозахисника і блогера Саїда Джаддада
Йому загрожує дванадцятрічне ув`язнення
У Омані суд приймає рішення щодо відомого правзахисника і блогера Саїд Джаддад (Saeed Jaddad), повідомляє сайт «Репортерів без кордонів» (RSF).

Завдяки султану Оману Кабусу бін Саїду (Qaboos bin Said Al Said) правозахисника звільнили з-під варти. Однак, як і раніше, Джаддаду загрожує суворий тюремний вирок.
Після публікації у блозі документальних матеріалів про відсутність у султанаті основних свобод Саїд Джаддад упродовж декількох місяців зазнавав переслідувань. Йому неодноразово влаштовували допити. Зрештою, викликали у спеціальне відділення поліції у столиці країни – Маскаті, арештували й тримали в одиночній камері.
Під час проходження формальної процедури повернення за рішенням султана на свободу Джаддаду влаштували у прокуратурі допит, запропонувавши взяти зобов’язання перестати писати критичні матеріали.
Однак він відмовився виконати вимогу. За інформацією Центру країн Перської затоки з прав людини (Gulf Center for Human Rights), це означає, що висунуті проти нього звинувачення у розпалюванні сектантської ворожнечі, підбурюванні до демонстрацій, сидячих страйків і заворушень, які підривають авторитет держави і репутацію сил безпеки, лишаються чинними. Покаранням для Джададда може стати дванадцятирічний тюремний вирок.
Цю практику «Репортери без кордонів» характеризують як «порушення конституції султанату, підписаних і ратифікованих ним міжнародних зобов'язань, що гарантують свободу інформації та право на справедливий судовий розгляд».
Медіаорганізація закликала владу Оману відкинути усі звинувачення, висунуті проти Саїда Джаддада, звільнити інших блоґерів, обвинувачених в образі його величності та у кібер-злочинах.
Політичні репресії у султанаті засвідчують факти, що їх наводить RSF. 16 січня апеляційний суд Омана підтвердив тюремні вироки, висунуті за цими звинуваченнями 8 блоґерам. А торік лише у грудні в ув’язненні опинилися 28 громадянських журналістів.
«Детектор медіа»
Фото - http://en.rsf.org
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ