«Фокус» назвав найуспішнішою українською письменницею Симону Вілар

24 Січня 2013
0
6304
24 Січня 2013
16:46

«Фокус» назвав найуспішнішою українською письменницею Симону Вілар

0
6304
Українці читають у 10 разів менше, ніж поляки, і у 40 разів менше, ніж німці
«Фокус» назвав найуспішнішою українською письменницею Симону Вілар

В номері від 25 січня журнал «Фокус» опублікував рейтинг 30 найуспішніших українських письменників. Про це повідомляє піар-служба ділового сегменту UMH group.

 

Під час складання рейтингу редакція журналу враховувала річні наклади, інформацію про які надала Книжкова палата України ім. Івана Федорова. Також до увагу були взяті вихідні дані книг.

 

На першому місці рейтингу «Фокусу» опинилась харківська пісьменниця Симона Вілар, автор історичних жіночих романів та детективів, що ілюструє основний вибір українського читача. Справжнє ім'я авторки жанрових творів - Наталія Гавриленко. Сукупний наклад її книжок у 2012 році перевищив 200 тисяч примірників, а гонорари сягають 40-50 тис. грн. за нове видання і 25-30 тис. грн.  - за перевидання твору.

 

Сукупний наклад книжок Симони Вілар у 2012 році склав 206 тис.екз.

 

На другому місці рейтингу з невеликим відставанням - Люко Дашвар (Ірина Чернова), яку останні роки видавці називали найбільш тиражною письменницею України, на третьому - авторка жіночих романів Світлана Талан.

 

Користуються особливим попитом читачів книги, написані у жанрі «шансон у прозі», - «Кров на зубах», «Фарт злодія» або «Наїзд на щіпача». Наприклад, сукупні наклади Миколи Седого за минулий рік склали 44 тисячі примірників, а Єгора Пітерського - 23 тисячі.

 

До рейтингу «Фокуса»  увійшли також Юрій Винничук із гостросюжетним романом «Танго смерті», що став літературною подією року, та  Сергій Жадан, сумарний річний наклад книг якого досяг у минулому році 11,5 тисяч.

 

 

Автор

Наклад*

1

Симона Вілар

206 000

2

Люко Дашвар

119 000

3

Світлана Талан

80 000

4

Міла Іванцова

59 000

5

Лада Лузіна

46 500

6

Микола Седой

44 000

7

Марина і Сергій Дяченки

38 300

8

Наталія Костіна

35 000

9

Ірен Роздобудько

34 000

10

Ганна та Петро Володимирські

33 000

* Дані Книжкової палати України станом на 2 січня 2013 року, а також вихідні дані книг

 

Журнал «Фокус» констатує також, що українці замало читають. За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, для 73% населення читання не є сферою інтересів, а кожен четвертий українець узагалі не читає книжок.

 

Українська асоціація видавців і розповсюджувачів книг підрахувала, що в середньому кожен житель нашої країни витрачає на паперові носії творів близько 30 грн на рік. Це вдесятеро менше, ніж у сусідній Польщі, й у 40 разів менше, ніж у Німеччині.

 

 

 

Катерина Воєвська для «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
6304
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду