Держкомтелерадіо відмоніторив понад 100 сайтів органів виконавчої влади

3 Січня 2013
0
5818
3 Січня 2013
17:44

Держкомтелерадіо відмоніторив понад 100 сайтів органів виконавчої влади

0
5818
Держкомтелерадіо  відмоніторив понад 100 сайтів органів виконавчої влади

Держкомтелерадіо України провів моніторинг інформаційного наповнення сайтів органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у другому півріччі 2012 року. Результати моніторингу оприлюднені на сайті комітету. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

 

Моніторинг Держкомтелерадіо проводився згідно затвердженого у жовтні минулого року порядку. Загальна оцінка сайту враховувала кількісні показники наявності інформації, її повноту та актуальність.

 

Загалом моніторинг охопив 103 сайти, з них - 16 сайтів міністерств, 60 - інших центральних органів виконавчої влади. Результати дослідження показали, що на інтернет-ресурсах найповніше викладено інформацію щодо основних завдань діяльності органів виконавчої влади, їх структури, поточних та запланованих заходів, а також - роботи зі зверненнями громадян.

 

Таку інформацію, передбачену нормативно-правовими актами, у найповнішому обсязі розміщено на офіційних інтернет-сторінках Мін'юсту, Державної податкової служби України, Державної служби статистики України, Державного агентства водних ресурсів України.

 

Результати моніторингу також свідчать, що на багатьох сайтах недостатньо прозоро представлена інформація щодо механізмів надання адміністративних послуг, регуляторної діяльності, системи обліку, видів інформації, яку зберігають розпорядники.

 

Під час моніторингу виявилось, що деякі центральні органи виконавчої влади не мають власних офіційних сайтів - існують лише окремі сторінки на сайтах профільних міністерств. Це, зокрема, Державна інспекція України з контролю за цінами та Державна інспекція України з питань праці тощо.

 

Серед інтернет-ресурсів облдержадміністрацій найінформативнішими, за результатами моніторингу Держкомтелерадіо, стали сайти Вінницької, Волинської, Закарпатської, Полтавської, Рівненської, Харківської ОДА. Найменше інформації на таких ресурсах надано щодо порядку оскарження рішень, прийнятих органами відповідного рівня та показників розрахунків за енергоносії.

 

Загалом серед недоліків сайтів органів виконавчої влади найпоширенішими є неструктурованість веб-сторінки, відсутність або несправність пошукової системи.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5818
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду