Вірусний відеоролік співака з Пакистану повернув країні доступ до YouTube, заблокований за «Невинність мусульман»
Влада Пакистану оголосила про рішення відкрити доступ до відеохостингу YouTube після того, як проживаючий в Лондоні торговець рибою Мухаммед Назір став інтернет-знаменитістю завдяки пісні «One Pound Fish» і уклав контракт з Warner Brothers, повідомляє Газета.ру із посаланням на блог New York Times.
Як відзначають журналісти, про те, що агентству телекомунікацій Пакистану вдалося узгодити з акціонерами YouTube блокування фільму «Невинність мусульман» і жителі країни незабаром знову отримають доступ до ресурсу, міністр внутрішніх справ Реман Малик написав у своєму мікроблозі в Twitter через кілька годин після тріумфального прибуття Назіра в аеропорт Лахора - столиці провінції Панджаб.
«Близько 250 осіб, серед яких були місцеві політики, зустріли його в аеропорту, обсипаючи пелюстками троянд і скандуючи «Хай живе One Pound Fish!», а телебачення перервало передачу щодо п'ятої річниці вбивства колишнього прем'єр-міністра Беназір Бхутто, щоб показати в прямому ефірі повернення співака додому», - наводить автор New York Times цитату зі статті пакистанської газети The National.
Пісню про рибу Назір склав для залучення покупців на ринку в Східному Лондоні, де він працює. Оригінальний відеоролик, на якому торговець співає «One Pound Fish», був опублікований на YouTube в квітні і до грудня зібрав більше 7 млн переглядів. Після того як пісня стала такою популярною з Мухаммедом Назіром уклала контракт компанія Warner Brothers. На пісню «One Pound Fish» був знятий професійний кліп, який з моменту публікації 10 грудня подивилися вже понад 9 млн разів.
Як повідомляв Medaisapiens, доступ до YouTube у Пакистані (а також в Судані, Афганістані і Бангладеш) був повністю закритий у серпні через фільм «Невинність мусульман». У ряді інших країн, до яких тепер приєднається і Пакистан, був блокований тільки скандальний ролик.
Журналісти New York Times відзначають, що новину про відновлення доступу до YouTube глава МВС супроводив повідомленням про те, що влада впритул наблизилися до створення системи фільтрації інтернет-контенту, аналогічної проекту «Золотий щит» КНР, також відому як «Великий китайський firewall».
«Детектор медіа»
