НРКУ звинувачує Нацраду в ігноруванні національних інтересів
Національна радіокомпанія України заявляє, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вкотре проігнорувала інтереси мільйонів слухачів Українського радіо. Таку заяву НРКУ поширила за результатами конкурсу на вільні частоти, в підсумку якого Нацрада задовольнила лише одну з 23 заявок Національного радіо.
Як писала «Детектор медіа», 26 грудня Нацрада провела конкурс на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіоканалів. НРКУ подала заявки на 23 частоти для мовлення в FM-діапазоні. «Оскільки проводова мережа, на якій працює НРКУ, невпинно скорочується, а УКХ-передавачі, якими досі користується Українське радіо, практично відсутні в наявних на ринках приймачах, насамперед автомобільних, цілком природньо створення FM-мереж державного радіо», - пояснюють в НРКУ.
Обгрунтовуючи необхідність підтримки Українського радіо, перший заступник генерального директора НРКУ Анатолій Табаченко нагадав членам Нацради, що цей мовник виробляє надзвичайно потрібну суспільству продукцію, яку в такому повному обсязі не запропонувала жодна інша ТРК. Це офіційна інформація про діяльність органів влади, програми про вирішення соціальних проблем, розвиток економіки та демократії, широкий спектр культурологічних, літературних, пізнавальних, освітніх та дитячих програм, які працюють на зміцнення духовності суспільства.
Після перших голосувань, коли Нацрада не підтримала НРКУ, представник радіокомпанії нагадав членам Нацради, що Українське радіо існує на кошти радіослухачів - платників податків, які мають рівне конституційне право на одержання інормаційного продукту за виготовлення якого вони заплатили по всій території України.
У відповідь на таку аргументацію член Нацради Микола Фартушний сказав, що не варто займатися «точковим» (разовим) забезпеченням FM-ресурсом НРКУ. А голова Нацради Володимир Манжосов запропонував зустрічатися та обговорювати це питання. НРКУ нагадує, що неодноразово, але безрезультатно подавала до Національної ради план розвитку інформаційного радіопростору, який би передбачав створення для Українського радіо двох каналів мовлення в FM-діапазоні.
За результатами конкурсу з 23 заявок НРКУ Нацрада проголосувала лише за одну в райцентрі Березань Київської області, де НРКУ не мала конкурентів. Частоти в інших містах дісталися переважно комерційним радіохолдингам. Зокрема, як повідомляла «Детектор медіа», частоту у Вінниці Нацрада не віддала жодному з претендентів, у Житомирі, Кіровограді, Рівному та Чернігові - Europa Plus, в Івано-Франківську - «Нашому радіо», у Тернополі та Хмельницькому - «Авторадіо», у Черкасах - «Ретро-ФМ», у Чернівцях - «Буковинській хвилі».
«Державний мовник - Українське радіо - ще раз переконався, що його проблеми із частотним ресурсом закінчаться лише тоді, коли Національна рада почне діяти насправді в національних інтересах», - йдеться в заяві НРКУ.
«Детектор медіа»