ІРРП закликає владу відкрити інформацію про витрачання бюджетних коштів

18 Грудня 2012
6557
18 Грудня 2012
11:25

ІРРП закликає владу відкрити інформацію про витрачання бюджетних коштів

6557
ІРРП закликає владу відкрити інформацію про витрачання бюджетних коштів

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) закликає центральні органи виконавчої влади України зробити відкритою інформацію про витрачання бюджетних коштів. Про це йдеться у повідомленні  інституту.

 

Як наголошує ІРРП, згідно з законом про публічну інформацію, органи державної влади на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо). Тому інститут наголошує, що  доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном не може бути обмежено.

 

«Тоді виникає питання, що є бюджетними коштами, а що ними не є. Бюджет - це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду. А бюджетні кошти - це надходження та витрати бюджету. Відповідно, якщо орган державної влади здійснює приватизацію або через нього проходять якісь інші надходження до бюджету, то інформацію про це він також повинен виставити на своєму сайті», -  наголошує медіа-юрист ІРРП Олександр Бурмагін.

 

На його думку, сайти органів влади повинні містити копії документів, які пов'язані із розпорядженням бюджетними коштами, володінням, користуванням, розпорядженням державним та комунальним майном. Також на порталах має бути розміщена інформація про прізвища, імена, по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

 

«Закон про персональні дані містить виключення, якщо мова йде про публічні кошти, про державне та комунальне майно. Ця інформація повинна надаватися за запитами, адже в цьому випадку обмеження до доступу до інформації бути не може Також не може бути обмежений доступ до інформації про умови отримання бюджетних коштів чи комунального майна», - звертає увагу пан Бурмагін.

 

За результатами моніторингу ІРРП, найкращими показниками з відкритості інформації про використання бюджетних коштів  є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна пенітенціарна служба України, Державне агентство автомобільних доріг України, Державна служба експортного контролю України та Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6557
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду