Альтернативний погляд на рекламу

17 Грудня 2012
14773
17 Грудня 2012
09:10

Альтернативний погляд на рекламу

14773
Організатор української «Ночі рекламожерів» Олександра Кочубей: Рекламодавці бояться показувати свій продукт нестандартно
Альтернативний погляд на рекламу

Реклама як мистецтво - це головна ідея масштабного проекту «Ніч рекламожерів», який нещодавно відбувся у Львові. Упродовж семи годин львів'яни переглядали найкращі зразки світової реклами та обговорювали їх. «Ніч рекламожерів» відбувається в Україні не вперше, однак, цьогоріч проект розрісся до всеукраїнського масштабу, охопивши 15 міст. А загалом це шоу із тридцятилітньою історією, що відбувається у вісімдесяти країнах світу. Про його витоки та сучасні тенденції в рекламі нам вдалося поспілкуватися із піар-менеджером «Ночі рекламожерів» в Україні Олександрою КОЧУБЕЙ.

 

- Вперше «Ніч рекламожерів» відбулася у Парижі 1981 року. Засновник цього проекту - Жан-Марі Бурсіко - дуже любив рекламу, з дитинства збирав рекламні ролики, які вставляли у кінострічки, а потім викидали. Ці фрагменти Бурсіко зберігав і згодом, маючи вже чималу колекцію, вирішив показати людям, - розповіла пані Олександра. - Під час першої «Ночі рекламожерів» глядачам було дуже дивно сидіти цілісіньку ніч у кінотеатрі та дивитися рекламу. Але наступного року був такий аншлаг, що Бурсіко зрозумів - це саме те, що подобається людям. Тому з 1982 року сінематека (так називає Бурсіко свою рекламну колекцію) мандрує різними країнами світу. В Україні цей проект триває вже понад 10 років.

 

Серед півтисячі найкращих рекламних роликів, які цього року демонструють у рамках проекту, є й шість українських. Три із них показували на телебаченні, щоправда, у скороченій версії. А під час «Ночі рекламожерів» ми показуємо їх повністю. Інші три менш відомі - це швидше фестивальні проекти, як-от для «Каннських левів». Тобто представлено і комерційну, і соціальну рекламу.

 

- Яка мета проекту?

- Познайомити глядачів із рекламою не як із засобом стимулювання продажів, а як із мистецтвом. Автор ідеї Жан-Марі Бурсіко щороку зі своєї мільйонної колекції обирає кілька сотень роликів, які складає у певній послідовності. Тому саму «Ніч...» розділено на три тематичні блоки, кожен із яких присвячено певній проблемі. Таким чином, це вже не просто нарізка різної реклами, а об'єкт відео-арту. Через ці ролики Бурсіко намагається показати нам, як ми живемо сьогодні, що означає наше життя, що нас смішить, розчаровує чи розчулює, що подобається і навпаки.

 

- Чи можна стверджувати, що у світі є мода на рекламу?

- На хорошу рекламу мода була завжди. У цьогорічній колекції «Ночі рекламожерів» представлені такі речі, які можна назвати короткометражними фільмами. Це не просто 30-секундний ролик, за допомогою якого прагнуть «впарити» якийсь продукт. Це мистецтво.

 

- Але ж існує і паралельна тенденція - примітивізація реклами...

- Ця проблема пов'язана з тим, що рекламодавці часто бояться нових ризикованих кроків, бояться показувати свій продукт нестандартно, а тому замовляють таку рекламу, до якої звикли. Сьогодні потрібно виховувати нових маркетинг-директорів компаній, пояснюючи їм, що не потрібно боятися. До речі, на міжнародному фестивалі виробників реклами «Каннські леви» нагороду дають не тільки за найкращу рекламу, є ще й приз для найкращого рекламодавця року. Це та компанія, яка не боїться приймати креативні рішення та втілювати їх у життя. Часто саме такі компанії лідирують на ринку. Адже реклама ефективна не тоді, коли вона затратна і транслюється багатьма каналами, як тоді, коли її творці добре розуміють свого адресата.

 

- Що ви можете сказати про сучасну українську рекламу?

- Поки що в України нема жодної нагороди з фестивалю креативності у Каннах. Можна сказати, що «Каннські леви» до нас ще не доїхали. Утім, українська реклама ще дуже молода. Можливо, саме зараз і створюються такі проекти, які згодом будуть відомі не лише у всій Україні, але й у всій Європі. Зрештою, багато цікавої молоді працює у цій галузі. Варто ще трохи почекати.

 

Анна Романдаш, Літня школа журналістики «Дня»

«День»

Фото - «День»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Анна Романдаш, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14773
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду