Amnesty International назвала найбільші проблеми правозахисту в Україні. Про них під час брифінгу нагадала журналісттам виконавчий директор міжнародної організації в Україні Тетяна Мазур, повідомляє
УНІАН.
Наразі найбільше занепокоєння в Україні у представників Amnesty International викликають масштабні і системні порушення прав людини у відділах міліції з боку правоохоронних органів.
«Має місце дискримінація різних груп. Зокрема, це і права ЛГБТ (лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів – УНІАН)» - відзначила Тетяна Мазур. Крім того, вона зауважила, що і судова система в Україні «не є ідеальною», а також мають місце випадки переслідування правозахисників.
Крім того, нагадала пані Мазур, з багатьма проблемами в України стикаються біженці та люди, які шукають притулку.
Нагадаємо, 2 жовтня 2012 Верховна Рада прийняла за основу законопроект №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», який забороняє пропаганду гомосексуалізму. Законопроект підтримали 289 народних депутатів.
Як писала ТК, Amnesty International закликала Верховну Раду України відхилити законопроект №8711. Також проти закону виступили Міжнародна комісія юристів та правозахисної організації ILGA-Europe. Прес-секретар європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле Пітер Стано назвав це рішення Верховної Ради таким, що суперечить міжнародним зобов'язанням України та цінностям Європейського Союзу. Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс закликав український парламент відкликати проект закону щодо заборони пропаганди гомосексуалізму. Стурбованість щодо перспекив ухвалення цього закону висловила ООН.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена