ІМІ та «Репортери без кордонів» закликають Азарова та голів партій публічно засудити дії кримського депутата Мельника

5 Грудня 2012
1
5667
5 Грудня 2012
17:42

ІМІ та «Репортери без кордонів» закликають Азарова та голів партій публічно засудити дії кримського депутата Мельника

1
5667
У 2012 році зафіксовано зростання випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів
ІМІ та «Репортери без кордонів» закликають Азарова та голів партій публічно засудити дії кримського депутата Мельника

Українські медіа-організації закликають голову Партії регіонів Миколу Азарова та голів усіх парламентських партій належним чином відреагувати на інцидент, що стався у парламенті Криму між депутатом від фракції «Регіони Криму» Олександром Мельником та старшим редактором кримсько-татарських програм ДТРК «Крим» Шевкетом Ганієвим та публічно висловити свій осуд подібній практиці з боку партійців у їхніх стосунках зі ЗМІ.

 

Про це йдеться у зверненні громадських медіа-організацій до голів політичних партій, яке підписали виконавчий директор ГО «Інститут масової інформації» Вікторія Сюмар та український представник ГО «Репортери без кордонів» Оксана Романюк.

 

У зверненні йдеться про те, що громадські організації, які проводять моніторинг порушень прав журналістів в Україні, звертають увагу політиків і високопосадовців на збільшення випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів у 2012 році. Лише за 10 місяців цього року було зафіксовано 144 таких випадки, тоді як у 2011 році - 37, а у 2010 році - 48 випадків.

 

«Особливо звертаємо вашу увагу на негідну поведінку представників політичних партій, які захищені депутатським імунітетом, та посадовців, що є членами провладних політичних партій. Окремі народні депутати та посадовці, а також їхні помічники чи працівники виборчих штабів, дозволяють собі публічні образи честі та гідності журналістів, а також застосовують фізичну силу для перешкоджання виконувати журналістам їхню роботу», - зазначають автори звернення.

 

За їх інформацією, останній випадок у Криму, коли 28 листопада депутат Кримського Парламенту від фракції «Регіони Криму» Олександр Мельник облаяв журналіста ДТРК «Крим» Шевкета Ганієва у коридорі Верховної Ради АРК, викликав великий резонанс у середовищі журналістів.

 

«Лексика представника Партії регіонів, його агресивна поведінка у стінах Парламенту Автономії, заслуговують морального осуду не лише з боку журналістської спільноти, але й колег по партії та парламенту», - впевнені пані Сюмар і пані Романюк.

 

На підтвердження вони наводять деякі цитати депутата Мельника, де немає нецензурних слів: «Уважайте депутатов, куда вы пришли. Вообще обнаглели здесь!», «Своей жене будете замечания делать!»,  «Я тебе запишу, будешь писать всю жизнь потом в своем месте!», «Тут какой-то чувырла рассказывает: тише или не тише!», «Вы рот свой прикрывайте, это вы уже распустились до не могу».

 

Кримські правозахисні медіа-організації вже звернулися до голови Верховної Ради АРК та голови Кримської республіканської організації Партії регіонів з вимогою розглянути на засіданні Постійної комісії з нормотворчої діяльності, організації роботи ВР та зв'язків з громадськістю і на засіданні фракції «Регіони Криму» некоректну поведінку та дії депутата Мельника і дати їм належну оцінку.

 

Українські медіа-організації підтримують вимоги кримських колег та закликають голову Партії регіонів Миколу Азарова та голів усіх парламентських партій належним чином відреагувати на цей ганебний інцидент, що трапився у стінах Парламенту Криму, та публічно висловити свій осуд подібній практиці з боку партійців у їхніх стосунках зі ЗМІ.

 

Як повідомляла «Детектор медіа»,  кримський депутат Олександр Мельник накинувся на редактора ДТРК «Крим» Шевкета Ганієва з нецензурною лайкою, погрозами та образами у відповідь на прохання говорити тихіше. Журналіст намагався записати стендап у фойє кримського парламенту і звернувся до депутата Олександра Мельника, який занадто голосно розмовляв по мобільному телефону. Подробиці інциденту було зафіксовано на відео. Пізніше гендиректор ДТРК «Крим» Степан Гулеватий заявив, що конфлікт між його підлеглим, редактором кримськотатарської редакції Шевкетом Ганієвим і депутатом кримського парламенту стався з вини журналіста. 

 

30 листопада депутат Олександр Мельник заявив, що  жалкує через те, що занадто експресивно зреагував на прохання старшого редактора творчого об'єднання кримськотатарських програм ДТРК «Крим» Шевкета Ганієва. Однак при цьому депутат зазначає, що  різкі слова на адресу журналіста стали наслідком провокаційних висловлювань останнього, а відео інциденту, яке  з'явилося у інтернеті, вирване з загального контексту.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
5667
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
хехе
4521 дн. тому
человек уже извинился десять раз, а наши организации продолжают его травить. некого защитить больше? столько журналистов пострадали физически, а их обидчики так и не были наказаны.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду