В 16 з 45 найбільших міст України публічну інформацію надають безкоштовно
Інститут політичної освіти з'ясував, скільки коштує публічна інформація в Україні на прикладі 45 найбільших міст, до яких надіслав інформаційні запити. Зміст запиту полягав в наданні копії статуту міста, а також копій регламентів роботи рад та виконавчих комітетів. Про це йдеться на сайті Інституту.
В Інституті стверджують, що найдорожча інформація в Україні у м. Рівне - 11 грн. 18 коп. за 1 сторінку (Дивіться квитанцію нижче).
У результаті листування з міськими радами Інституту вдалося встановити, що більше половини, а саме 29 з 45 найбільших міст України надають інформацію об'ємом понад 10 сторінок за оплату. «Всі можливі рекорди побила Рівненська міська рада, яка встановила плату за копіювання однієї сторінки в розмірі 11 грн. 18 коп.», - йдеться на сайті.
У коментарі «Детектор медіа» керівник прес-служби Рівненської міської ради Олесь Лопачук зазначив, що сталася прикра помилка. «Бухгалтер, який виписував рахунок, не там поставив кому. Насправді ж згідно з рішенням виконкому міської ради від 19 серпня 2011 року і відповідно до постанови уряду від 13 липня 2011 року № 740 у нас встановлені розцінки за виготовлення однієї сторінки не менше, ніж 0,1% розміру мінімальної заробітної плати. Тому за одну сторінку треба платити не 11 грн. 18 коп., а трохи більше однієї гривні», - сказав він.
Згідно з інформацією Інститут політичної освіти, такі міста як Київ, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Черкаси, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Житомир, Чернівці, Тернопіль, Біла Церква, Нікополь, Слов'янськ, Бердянськ, надають інформацію безкоштовно. «Так, незважаючи на значний об'єм запитуваних проектом «Статут громади - основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні» документів, міські ради надіслали ці документи безкоштовно в друкованому вигляді», - йдеться на сайті.
Водночас Харків, Донецьк, Луганськ, Макіївка, Вінниця, Сімферополь, Севастополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Суми, Хмельницький, Кременчук, Івано-Франківськ, Луцьк, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Сєвєродонецьк, Алчевськ, Павлоград, Ужгород, Лисичанськ, Євпаторія, Єнакієве, Луцьк, Одеса, Горлівка, Рівне встановили плату за надання документів. За підрахунками Інституту, середня вартість однієї сторінки копіювання коливається від 18 коп. до 1 грн. 12 коп. за сторінку. В більшості цих міст - вартість 1 сторінки змінюється з збільшенням зарплати, оскільки встановлена в розмірі від 0,07% до 0,1% мінімальної заробітної плати.
Наразі завершується обробка отриманих статутів та регламентів. За підсумками опрацювання правил роботи місцевої влади найбільших міст України буде виявлено всі невідповідності з законом та надіслано пропозиції по приведенню роботи місцевої влади у відповідність до законодавства про доступ до публічної інформації, повідомляє сайт Інституту.
«Детектор медіа»
