Спостерігачі ОБСЄ і СНД по-різному оцінили вибори

29 Жовтня 2012
0
3442
29 Жовтня 2012
19:05

Спостерігачі ОБСЄ і СНД по-різному оцінили вибори

0
3442
Одним бракувало збалансованого висвітлення у ЗМІ, інші кажуть, що порушення мали технічний, а не систематичний характер
Спостерігачі ОБСЄ і СНД по-різному оцінили вибори

Оцінки виборів в Україні міжнародних спостерігачів, що працювали на виборах в Україні, суттєво різняться. Про це йдеться у спільній заяві про висновки стосовно ходу виборів в Україні, яку оприлюднили Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський парламент та Парламентська асамблея НАТО, пише BBC Ukrainian.

 

За висновками спостерігачів, вибори характеризувалися браком рівних умов для учасників внаслідок зловживання адміністративним ресурсом, недостатньою прозорістю фінансування виборчої кампанії та партій, а також браком збалансованого висвітлення у ЗМІ.

 

«З огляду на зловживання владою та зважаючи на те, яку роль у цих виборах відігравали гроші, схоже, що демократичний процес пішов у зворотному напрямку. У нашому спільному висновку ми кажемо, що ці парламентські вибори характеризувалися браком рівних умов для всіх учасників виборів, переважно внаслідок зловживання адміністративним ресурсом, недостатньою прозорістю фінансування виборчих кампаній кандидатів та партій, а також браком збалансованого висвітлення їх у ЗМІ», - заявила на прес-конференції представник парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурга Габсбург, додавши, що хоча сам день голосування «пройшов мирно», підрахунок голосів вже викликає певні застереження у спостерігачів.

 

Окремо спостерігачі вказують на те, що неучасть у виборах Юрія Луценка та Юлії Тимошенко негативно вплинула на виборчий процес.

 

Крім того, у заяві сказано, що деякі дрібні партії, схоже, реєстрували своїх кандидатів виключно для того, щоб отримати місця у виборчих комісіях.

 

Місія міжнародної неурядової організації CANADEM за спостереженням на виборах Верховної Ради вважає, що вони не відповідали міжнародним стандартам. Про це зазначила голова місії, депутат Сенату (верхньої палати парламенту) Канади Аніта Рейнелл Андрійчук.

 

Водночас спостерігачі від виконавчого комітету Співдружності Незалежних Держав вважають, що вибори до Верховної Ради відповідають українському законодавству. «Місія спостерігачів від СНД... оцінює вибори як такі, що відповідають українському законодавству, у цілому порушення мали технічний, а не систематичний характер і не зможуть вплинути на результати виборів», - сказав голова місії Володимир Гаркун.

 

Представники міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO впевнені, що парламентські вибори в Україні були прозорими і демократичними. Про це заявив член місії моніторингу CIS-EMO Олексій Кочетков.

 

Група європейських спостерігачів «Міжнародна місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні», організована неурядовими організаціями з Польщі, Німеччини та Литви під патронатом Александра Квасневського та Маркуса Меркеля, вважає, що хоча вибори в Україні мали недоліки, але забезпечили конкурентний процес, який дозволив виборцям висловити свої політичні уподобання. «Ми можемо назвати ці вибори майже вільними, але несправедливими», - заявив керівник місії Маркус Меркель.

 

Натомість спостерігачі Світового конгресу українців (СКУ), який представляє понад 20 млн закордонних українців, вважають, що вибори до Верховної Ради не відповідали всім міжнародним стандартам демократії і прозорості. Згідно з висновками спостережної місії СКУ, у день виборів більшість виборців ніби змогли здійснити своє волевиявлення вільно і прозоро. Водночас представники СКУ вказують на проблеми в ході підготовки до виборів і виборчої кампанії

 

Серед інших недоліків виборчої кампанії спостерігачі називають те, що переважна більшість медіа висвітлювали в основному діяльність уряду та проурядових сил. Як кажуть представники СКУ, в Україні була змагальність між партіями, але для опозиції це було важче.

 

Під час парламентських виборів в Україні спостерігалася «стандартна ситуація», подібна з виборами в інших країнах. Про це від організації Центральноєвропейської групи політичного моніторингу сказав сенатор Сенату Іспанії Альберто Касеро. Він зазначив, що у Києві перед виборами був дотриманий «день тиші», а вибори були добре організовані, він не помітив тиску на виборців під час голосування у Києві.

 

Водночас він висловив думку, що роль, яку відіграють внутрішні спостерігачі та представники політичних партій, в Україні доволі обмежена порівняно з іншими країнами Європи. «На мою думку, було б важливо, щоб представники партій, як і уповноважені політичних партій, мали також можливість контролювати процес голосування, мали більш активну роль під час виробничого процесу, наприклад, могли також входити до складу дільничних виборчих комісій, а не тільки бути звичайними спостерігачами, свідками», - сказав він.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3442
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду