Європейський Інтернет. Динаміка росту

12 Жовтня 2006
0
16352
12 Жовтня 2006
10:33

Європейський Інтернет. Динаміка росту

0
16352
У світі понад один мільярд користувачів Інтернетом, та понад двох мільярдів – абонентів мобільного зв’язку. Вже давно визнаним є факт, що європейські ЗМІ зазнають кризу, і одна з вагомих причин якої полягає в тому, що читачі зраджують друкованій пресі, та скоріше находять інформацію в Інтернеті.
Європейський Інтернет. Динаміка росту
Нещодавно американські спеціалісти запропонували новий термін – «індивідуальні засоби масової інформації» (Mass Self Communication). Йдеться саме про Інтернет. У світі понад один мільярд користувачів Інтернетом, та понад двох мільярдів – абонентів мобільного зв’язку. Дві третини мешканців планети можуть спілкуватися завдяки мобільним телефонам, навіть там, де немає електроструму. Це – нова соціальна форма комунікацій, розповсюджена масово, проте має ознаки суто індивідуальної – пише жовтневий номер «Le Monde Diplomatique». А ЗМІ до яких ми звикли, іноді вводять в оману. Як наприклад, дослідження Мерілендського Інституту показало у жовтні 2003 року, що 60% американців, і з них 80% тих, хто постійно дивиться канал «Фокс-Ньюс», вірили як найменше в одне з трьох повідомлень, що не відповідають дійсності:

1. У Іраку винайшли зброю масового винищення;

2. Існують докази союзу Іраку та Аль-Каїди;

3. Світова суспільна думка підтримує військове втручання в Ірак.

Вже давно визнаним є факт, що європейські ЗМІ зазнають кризу, і одна з вагомих причин якої полягає в тому, що читачі зраджують друкованій пресі, та скоріше находять інформацію в Інтернеті. В Україні, як писав ІМІ, нараховують близько 3 мільйонів користувачів. За умови дефіциту автентичної інформації у ЗМІ звичайних, потреба в ЗМІ он-лайн зростає. Так в Інтернеті повідомлялося, що у листопаді 2004 року, у зв’язку із “помаранчевою революцією”, відбулося рекордне збільшення кількості користувачів Інтернет в Україні – на 39,9% порівняно з жовтнем 2004-го. Хоча навіть з такими сплесками попиту до ЗМІ он-лайн, ми ще у стадії освоювання. Поки що ми відстаємо навіть від Ватикану: там на 767 мешканців 93 користувача, що складає 12,1% «проникнення» Інтернету у суспільне життя. В Україні цей процент складає 11,4%, за статистикою «Світова статистика Інтернету» (Internet World Statistics). А який стан справ у Європі?

Сьогодні європейці скоріше серфують в Інтернеті, ніж читають пресу. Загалом, у Європі майже 240 мільйонів користувачів Інтернету, за даними організації «Світова статистика Інтернету» станом на 2006 рік, у країнах-кандидатах до ЄС – на порядок менше – 24 мільйони (для порівняння - населення ЄС складає 462 мільйони). Майже стільки же користувачів у Росії – 23 мільйони 700 тисяч. В Україні – 5 мільйонів 278 тисяч. У Білорусі – майже – 3 мільйони 400 тисяч. В середньому європейці проводять по 4 години на тиждень у –неті, і по три години витрачають на читання друкованої преси. Це доводить чергове дослідження Jupiter Research Institute, результати котрого побачили світ днями у «Financial Times». Понад 5 тисяч осіб було опитано у Великобританії, Франції, Німеччині та Італії. Час витрачений на веб подвоївся з 2003 року, проте попит на тижневики залишається стабільним (3 години ).

Проте, Інтернет не настільки ще популярний, як телебачення – європейські мешканці проводять втричі більше часу перед «ящиком», ніж в Інтернеті. Для порівняння у Сполучених Штатах середній громадянин проводить 14 годин на тиждень, і як і європейці по три години на тиждень читають пресу. Потрібно додати, пише французька «Le Monde», високошвидкісне підключення буде ще посилювати таку тенденцію. Серед європейців, Франція споживає Інтернет більше за всіх – 5 годин на тиждень. До речі, раніше, французька преса аналізувала стан користування Інтернетом у країні.

Франція нараховує близько 27 мільйонів інтернетчиків, інакше кажучи більше ніж кожний другий француз віком від 15 років і більше є користувачем Інтернету, за даними серпня 2006 року інституту Ipsos-Media. Вперше подолано бар’єр у 50% населення, тобто понад половини населення Франції постійні відвідувачі Інтернету (загалом 60 мільйонів 87 тисяч населення). Лише за один рік - з червня 2005 по липень 2006 - кількість користувачів Інтернету підвисилася з 44,1% до 54,6%, завдяки тому що стає поширеним користування високошвидкісного Інтернету. До речі, понад 18 з половиною мільйонів підключилися до високошвидкісного Інтернету на липень 2006 року. Німеччина – навпроти, стоїть у хвості переліку.

Характер французьких користувачів також змінюється. Чоловіків-користувачів хоча і незначним чином, але більше, ніж жінок: 53% проти 47%. Природно, що молодих інтернетчиків більше, ніж похилого віку: 78% з них – молодше 50 років. Проте пропорція зовсім молодих користувачів – від 15 до 24 років - зменшилася з 29% у 2003 році до 24% сьогодні. 50-річні французи стали підключатися частіше до мережі, їх кількість виросла з 19% у 2005 році до 22% сьогодні. Як мабуть і повсюди, провінція представлена тут не так, як столиця: у регіонах нараховується 78% інтернетчиків на 81% всього населення. Найбільше всього схильні користуватися «світовою помийкою» студенти: 19% користувачів на 11% населення. Пенсіонери навпаки: 10% тих, хто має звичку підключатися до нету на 22% населення.

Інтернет стимулює продуктивність та творчість реклами, такий висновок зробив 24 листопада 2005 року «TNS Media Intelligence». Інвестиції у web зросли до 74% за 2005 рік у Франції і складають 850 мільйонів євро. Рекламодавці на конференції у Парижі у Токійському палаці зазначили в один голос про Інтернет: «Це революція, що матиме більше значення, ніж телебачення».

Також, «Світова статистика Інтернету» станом на 2006 рік надає перелік 10 країн світу, де Інтернетом користуються найактивніше. Перше місце посідає – США: 207 мільйонів користувачів на 299 мільйонів мешканців (69,3% проникнення). Друге місце віддане Китаю: 123 мільйони користувачів на 1 мільярд мешканців. Проте процент поширення Інтернету щодо населення є мізерним - 9,4%. Третє місце займає Японія, що і не дивно, враховуючи рівень наукового прогресу: 86 мільйонів користувачів на 123 мільйони мешканців (67,2%). Четверте місце посідає в цьому переліку Індія – недаремно в Європі, і особливо у Великобританії з відкритими обіймами приймають спеціалістів з Індії: 60 мільйонів на 1 мільярд мешканців (5,4%). 5-місце посідає європейська держава – Німеччина: 50 мільйонів користувачів на 82 мільйони мешканця (61,3%). Потім йде Південна Корея з 33 мільйонами користувачів на 50 мільйонів мешканців (67%). Згодом Франція, Італія, Бразілія та Росія, Канада, Іспанія, Мексика, Індонезія, Туреччина, Австралія, Тайвань, Нідерланди та замикає перелік 10 найпотужніших Польща з 10 мільйонами 600 тисячами користувачів на 38 мільйонів мешканців (27,8%).
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ІМІ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
16352
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду