Ситуація зі свободою преси в Туреччині досягла критичної точки – Комітет захисту журналістів

22 Жовтня 2012
4251
22 Жовтня 2012
15:28

Ситуація зі свободою преси в Туреччині досягла критичної точки – Комітет захисту журналістів

4251
Ситуація зі свободою преси в Туреччині досягла критичної точки – Комітет захисту журналістів

Турецький уряд бере участь у масових кримінальних переслідуваннях та арештах журналістів. Влада задіює різноманітні форми державного тиску задля сприяння та розповсюдження самоцензури в пресі. Про це йдеться у спеціальному звіті про ситуацію в Туреччині, оприлюдненому на офіційному сайті Комітету захисту журналістів (Сomittee to Protect Joournalists; CPJ).

 

У звіті розглядаються тюремні ув'язнення, залякуванні та кримінальні переслідування журналістів у Туреччині, що породжують самоцензуру у пресі та знищують свободу журналістики. З початку серпня 76 журналістів перебувають у в'язницях і принаймні 61 із цих ув'язнень має пряме відношення саме до журналістської діяльності. Така кількість ув'язенених журналістів - це більше, ніж у будь-якій країні світу.

 

CPJ заявляє, що тенденція придушення журналістики, яка наразі спостерігається в Туреччині - зовсім не виправдана одними лише міркуваннями із забезпечення державної безпеки. CPJ вважає державні закони Туреччини занадто репресивними щодо журналістів. У тому числі це стосується кримінального кодексу та антитерористичних законів.

 

Натомість, Туреччина назвала закиди Комітету захисту журналістів перебільшеними і заявляє, що більшість осіб, яких організація назвала ув'язненими журналістами - насправді були звинувачені в злочинах, що мали загрозу безпеці країни та зовсім не стосувалися журналістської праці.

 

Комітет із захисту прав журналістів висловив вдячність Турецькій спілці журналістів (Turkish Union of Journalists), Платформі солідарності ув'язнених журналістів (Platform for Solidarity With Arrested Journal­ists) та Організації із забезпечення безпеки та співробітництва у Європі (Organization for Security and Co-operation in Europe) за те, що зібрали інформацію про ув'язнених журналістів у Туреччині.

 

Аліса Хамчич, для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4251
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду