Шлях КРОКу-2012 - із Петербурга до Москви

5 Вересня 2012
0
13741
5 Вересня 2012
10:51

Шлях КРОКу-2012 - із Петербурга до Москви

0
13741
Шлях КРОКу-2012 - із Петербурга до Москви

Міжнародний фестиваль анімаційного кіно КРОК вперше стартував 1989 року і відбувався в Україні раз у два роки. Його популярність зростала, фестиваль міцно увійшов до першої п'ятірки найпрестижніших анімаційних форумів світу, і у зв'язку з тим, що його засновниками спочатку були дві країни (Україна і Росія), з 1998 року він став щорічним. В Україні проходить регламентний КРОК, а в Росії - конкурс дебютів. XIX КРОК приймає Росія.

 

Відкриття фестивалю відбудеться 9 вересня у Великому залі Санкт-Петербуpзької філармонії. «Родзинкою» його стане мультконцерт, оскільки КРОК ще й святкує цього року 100-річчя російської анімації. У ньому прозвучать мелодії з улюблених мультфільмів: «Бременські музиканти», «Чапля і журавель», «Катерок», «Прогулянка кота Леопольда», «Летючий корабель», «Мама для мамонтенятка», «Острів скарбів» і багато інших. А виконувати їх будуть актори театру, кіно та естради. Музичний супровід забезпечить Міжнародний молодіжний симфонічний оркестр капели «Таврійська», під управлінням лауреата міжнародних конкурсів Михайла Голікова.

 

За право брати участь у фестивалі КРОК «боролися» 900 фільмів з 57 країн, практично з усіх кінців світу, перераховувати які надто складно. Селекційна комісія відібрала 178 з 34 країн. У конкурсі - чотири українські анімаційні стрічки: «Крила» Микити Лиськова, «Чистий» Олени Потьомкіної, «Зійшла зірка» Олександра Даниленка і «Йшла Маша» Тетяни Кабаєвої.

 

Найкращих з кращих визначить міжнародне журі під головуванням Макса Ховарда, легендарного продюсера студії «Дісней». До складу журі увійшли також - володар Гран-прі КРОК-2010, номінант на «Оскар», француз Бастьєн Дюбуа. Хосе Мігель Рібейро, режисер-аніматор з Португалії, лауреат чисельних міжнародних премій. Росіянка Єлизавета Скворцова, режисер і художник, роботи якої теж не раз було відзначено на крупних кінофорумах. І не менш відома далеко за межами України не лише своїми анімаційними фільмами, але й творчою роботою з дітьми, Олена Касавіна.

 

Окрім конкурсної програми час фестивалю буде наповнений спецпоказами і ретроспективами, чисельними дискусіями і мультишоу на зупинках по маршруту курсування, засіданнями клубу Ре-анімація, традиційним карнавалом і вшановуванням ювіляра - Давида Черкаського. Він разом з Едуардом Назаровим - незмінні сопрезиденти КРОКу. Обов'язковою є також присутність почесного президента фестивалю - Юрія Норштейна.

 

Штурвал цього справжнього свята анімації, незважаючи на організаційні і фінансові труднощі, міцно тримає в руках команда КРОКу під егідою «енерджайзера за сумісництвом» - генерального директора Ірини Капличної. У зв'язку з негараздами в економіці фестиваль не має спонсорів, але незмінними залишилися засновники - Міністерство культури України, Міністерство культури РФ, Національний Союз кінематографістів України, Союз кінематографістів Росії. Саме фінансування фестивалю двома країнами дозволяє йому залишатися «на плаву».

 

Теплохід «Володимир Маяковський», пройшовши шлях з Петербурга до Москви, із зупинками на Валаамі, у Мандрагорах, Ярославлі та Угличі, урочисто закриється в старому московському кінотеатрі «Художній». А ми розповімо про найцікавіші його моменти.

 

Світлана Агрест-Короткова, «День»

Фото - «День»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Світлана Агрест-Короткова, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13741
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду