Міноборони: ЗМІ розгорнули брудну кампанію проти Дмитра Саламатіна
«Хмари над контрактом між Іраком та Україною на поставку БТР розвіялись», - зазначає Департамент преси та зв`язків із ЗМІ
Департамент преси та зв`язків із ЗМІ Міністерства оборони України назвав «брудною кампанією» публікації медіа щодо міністра оборони Дмитра Саламатіна. Зокрема, йдеться про поставки Україною зброї в Ірак, відзначає сайт Міноборони.
Так, Департамент преси та зв`язків із ЗМІ розповідає про зустріч пана Саламатіна з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Ірак в Україні Шоршем Халідом Саідом, яка пройшла «в теплій та дружній атмосфері» і завершилася тим, що «сторони знайшли взаєморозуміння з усіх питань».
«Шорш Халід Саід поінформував Міністра оборони України про те, що "хмари над контрактом між Іраком та Україною на поставку БТР розвіялись"», - акцентує Департамент преси та зв`язків із ЗМІ. І додає, що прем’єр-міністр Іраку Нурі аль Малікі видав відповідний урядовий документ на виконання іракською стороною контракта, а представники Іраку висловили стурбованість, що «чергова партія БТР у кількості 62 штук, які є невід’ємною частиною працюючого на сьогоднішній день контракту та вже які прийняті іракською стороною, знаходиться в порту Одеси і з невідомих причин не відправляється іракській стороні».
Раніше тижневик «Дзеркало тижня. Україна» у публікації від 31 серпня звинуватив пана Саламатіна у тому, що він увів в оману президента і Верховного головнокомандуючого Віктора Януковича. У статті «Інтернаціональний борг Саламатіна» із посиланням на джерела видання у Міноборони стверджуєься, що Дмитро Саламатін і керівник «Укрспецекспорту» Дмиро Перегудов «вибудували нову схеми реалізації іракського контракту».
«Ключовим моментом стало усунення американського посередника, якого українські чиновники "послали" далеко за океан "разом із його вонючими корупційними сенаторськими схемами". І залучили як посередника іншого персонажа зі збройового бізнесу. При цьому фінансові інтереси посередника звузили, зате комісійні для української сторони збільшили істотно», - пише автор статті Дмитро Менделєєв.
Також він зазначає, що термін підписаного з Іраком контракту минув у березні 2012 року: «Контракт залишився невиконаним з вини української сторони. Назріває серйозний скандал. Хтось має відповідати».
Як ідеться в статті «Дзеркало тижня. Україна», на літо поточного року в Одесу для відвантаження доставили другу партію БТР у кількості 62-х одиниць.
«Відвантажувати військову техніку не можна, закон забороняє — оскільки попередній контракт не діє, а нового немає. Керівники спецекспорту заметушилися. Перегудов завис у шпагаті між Іраком та Україною.
І тут йому на допомогу приходить міністр оборони Саламатін. 9 серпня він пише лист Януковичу (текст див. на сайті). Доповідає, що Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Ірак вирішив ініціативно зустрітися із Саламатіним для висловлення всілякої вдячності за активну співпрацю у військово-технічній сфері. Посол Іраку буцімто запевнив, що "за останні два-три місяці навколо виконання українсько-іракського контракту на поставку бронетранспортерів хмари розвіяні". І найголовніше: з посиланням на іракського дипломата, Саламатін письмово інформує (дезінформує) Януковича про те, що "прем’єр-міністром Республіки Ірак Нурі аль-Малікі було підписано відповідний урядовий документ про продовження вищезгаданого контракту"», - йдеться в статті.
Редакція стверджує: «Нам достеменно відомо, що на момент письмової доповіді Януковичу (9 серпня) жодного "урядового документа" не було. Немає його й досі, на момент здачі газети до друку. Ні подовженого старого контракту, ні підписаного нового не існує в природі».
Резюмуючи, пан Менделєєв зазначає, що «декларовані Саламатіним мільярдні обсяги експорту зброї обертаються збитками для країни», хоча «для чиновників-посередників збройовий бізнес дуже навіть прибутковий».
«Детектор медіа» звернеться по коментарі до редакції «Дзеркала тижня. Україна».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ