«Репортери без кордонів»: В Ірані під загрозою життя журналістів та лідерів опозиції
Представники «Репортерів без кордонів» (RSF) занепокоєні арештами іранських журналістів та представників опозиції. Про це йдеться в заяві міжнародної організації.
Відповідальнісь за долі представників ЗМІ та лідера опозиції, колишнього прем'єр-міністра і власника забороненої газети Kalameh Sabaz Міра-Хоссейна Мусаві (Mir-Hossein Mousavi) «Репортери» поклали на верховного лідера Ірану аятоллу Хаменеї. «Їх продовжують тримати під арештом, незважаючи на погіршення стану здоров'я», - відзначають представники організації.
Зокрема, за даними «Репортерів», 72-річного Мусаві доправили до однієї зі столичних лікарень. До цього його протягом понад півтора року тримали під домашнім арештом. Лідера опозиції тимчасово шпипіталізували після перенесеного ним серцевого нападу, а потім знову відправили під арешт.
Екс-спікер меджліса та власник забороненої газети Etemad Melli Мехді Карубі (Mehdi Karoubi) теж має серйозні проблем зі здоров'ямо після перебування під домашнім арештом.
І Мусаві, і Карубі позбавлені будь-яких прав, наголошують «Репортери».
Дружину Карубі Фатіму (Fatemeh Karoubi) - редакторау часопису Iran Dokhte також арештували, однак звільнили у вересні 2011 року.
«Утримання політичних опонентів в одиночному ув'язненні рівнозначне їхньому насильницькому зникненню і є порушенням міжнародного права, - вважають «Репортери без кордонів». - Однак іранська влада систематично вдається до таких методів щодо репортерів і громадських журналістів».
«Детектор медіа»
