У Києві почали знімати фільм «Іван Сила» про циркового силача

22 Серпня 2012
18330
22 Серпня 2012
08:18

У Києві почали знімати фільм «Іван Сила» про циркового силача

18330
У Києві почали знімати фільм «Іван Сила» про циркового силача

Київ - На Київській кіностудії імені Олександра Довженка у вівторок били тарілки - на щастя. Таким чином знімальна група на чолі з Віктором Андрієнком відзначила перший відзнятий дубль стрічки «Іван Сила» - фільму про українського циркового артиста та найсильнішої людини світу свого часу. Головну роль виконає український атлет Дмитро Халаджі. Продюсери та актори сподіваються, що вихід цього фільму стане початком відродження українського дитячого кінематографу.

 

Іван Фірцак або, як його називали в афішах, Іван Сила - виходець із Закарпаття. Двадцятирічним він подався на заробітки до Чехословаччини, де дістав славу борця, а потім - циркового артиста. У 1928 році його визнали найсильнішою людиною світу, після чого він повернувся на Батьківщину. Цю історію описав Олександр Гаврош у книжці «Неймовірні пригоди Івана Сили». Книжка, у свою чергу, потрапила на очі актору Віктору Андрієнку, який і вирішив зняти за її мотивами фільм.

 

«Я так погортав і сказав, що це «Пеппі Довгапанчоха» для українців. Надіслав продюсеру, і той сказав, що це саме те, що потрібно. Потім подзвонили автору і з'ясувалося, що я сам вручав йому приз на «Коронації слова», - розповідає він.

 

Зніматимуть «Івана Силу» в Ужгороді, Чернівцях, Львові та Києві.

 

«Коли ми приїхали в Ужгород, ми побачили, що локації там просто неймовірні. Там же ще кайзерівська бруківка! А на будинках - чеські назви, їх досі не зафарбували навіть. І досі є чеський квартал. Уся ж дія відбувається в Празі. А «Париж» ми знайшли в Чернівцях», - розповідає режисер.

 ​​

Схожі долі атлетів

 

Головну роль виконає чемпіон України, штангіст Дмитро Халаджі. Він також виступає в цирку. Щодо його кандидатури довго не вагалися: як тільки Халаджі з'явився у гримі, стало зрозуміло, що він дуже схожий на молодого Івана Фірцака, каже Віктор Андрієнко. Сам спортсмен вважає, що подібний до свого героя не лише зовні.

 

«Долі атлетів часто бувають схожі. Я виконую у цирку ті ж силові трюки, що й він. Також він, так само як і я, досить пізно потрапив до цирку. Можна просто брати сценарій і перераховувати, які епізоди зі мною теж траплялися», - каже Дмитро Халаджі.

 

Відродити дитячий кінематограф

 

Продюсером фільму став Володимир Філіппов. Він вже працював над стрічкою «Той, Хто Пройшов Крізь Вогонь» і вважає, що фільм «Іван Сила» продовжить творення українського героя в сучасному українському кіно. Стрічка про циркового силача, за його словами, також покликана відродити дитячий кінематограф в Україні.

 

«У нас дуже давно не знімали дитячого кіно, але ми сподіваємось, що наш фільм змінить ситуацію на краще», - зауважує продюсер.

 

Мистецтво, а не промислове виробництво

 

Бюджет фільму склав близько 16 мільйонів гривень. Відшукувати кошти на зйомки не довелося - «Івана Силу» повністю профінансувало Державне агентство з питань кіно. Георгій Делієв, один із акторів фільму, вважає, що державна підтримка дозволить українським митцям сприймати кіно як мистецтво, а не як промислове виробництво.

 

«Кожна країна має свою культуру. А оскільки кіно - це масове мистецтво, то я вважаю правильним, щоб мешканці якоїсь країни дивилися кіно своєї країни. Україна досить вільна на сьогодні країна, у порівнянні з іншими державами, тому треба намагатися культурно розвиватися, доки ще є така можливість. І щоб у кіно ця тенденція також закріплювалася», - вважає актор.

 

Фільм «Іван Сила» має з'явитися у прокаті на початку березня наступного року.

 

Євгенія Олійник, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Євгенія Олійник, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18330
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду