Міжнародні експерти вважають, що безпека журналістів залежить від влади та саморегулювання
Міжнародні експерти вважають, що поліпшення ситуації з безпекою журналістів залежить від влади та саморегулювання галузі. Про це сьогодні, 6 липня, наголошували директор Центру з питань свободи ЗМІ при університеті Шеффілда Вільям Хорслі та експерт і тренер з досвідом управління зв'язками з мас-медіа в поліції Гонконгу Ерік Локієр у розмові з журналістами та правоохоронцями.
Пан Хорслі, який також є автором «Посібника з безпеки журналістів», розробленого на замовлення Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, розказав про міжнародні стандарти та рекомендації взаємодії між правоохоронцями та медійникам. А Ерік Локієр ознайомив учасників з досвідом розробки комунікаційних стратегій для урядових та правоохоронних органів щодо їх взаємодії зі ЗМІ на прикладі Гонконгу та інших країн.
Під час презентацій експерти також торкнулися питань насилля проти журналістів з боку правоохоронців, свободи преси у світі, діяльності інтернет-ЗМІ, принципів діяльності прес-служб правоохоронних органів, законодавства, яке регулює діяльність правоохоронців і журналістів, тощо.
Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар наголосила, що обраний формат обговорення дозволить покращити стосунки між медіа та правоохоронними органами.
Проект ОБСЄ «Сприяння вдосконаленню практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ», в межах якого відбулись виступи експертів, реалізований в рамках програми «Відкрита розмова».
Також у межах програми на осінь планується проведення чотирьох тренінгів для представників МВС щодо взаємодії зі ЗМІ. У заході братимуть участь журналісти. Окрім цього учасники «Відкритої розмови» працюватимуть над розробкою методичних матеріалів для правоохоронців і журналістів.
Детальніше про презентації Вільям Хорслі та Еріка Локієра читайте на «Телекритиці» незабаром.
«Детектор медіа»
