Комітет свободи слова підтримав проект про соціальний захист сільських журналістів

22 Червня 2012
0
6430
22 Червня 2012
16:06

Комітет свободи слова підтримав проект про соціальний захист сільських журналістів

0
6430
Держкомтелерадіо порахував, що в Україні 751 журналіст потребує такого захисту
Комітет свободи слова підтримав проект про соціальний захист сільських журналістів

Члени Комітету з питань свободи слова та інформації рекомендують прийняти за основу законопроект № 10511 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо належного соціального захисту журналістів, які живуть і працюють у сільській місцевості, селищах міського типу. Головне науково-експертне управління у своєму висновку пише, що цей проект може бути прийнятий за основу.

 

Цей законопроект спрямований на забезпечення належної соціальної підтримки та захисту журналістів, які живуть і працюють у сільській місцевості, селищах міського типу.

 

«Статтею 102 Бюджетного кодексу України визначено перелік категорії пільговиків, на фінансування надання пільг яким, використовується зазначена субвенція. В цьому переліку відсутні журналісти, які живуть і працюють у сільській місцевості.

Оскільки невиконання 14 років Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" є порушенням Конституції України, вважаю необхідним прийняття зазначеного законопроекту», - пише автор законопроекту Володимир Даниленко в пояснювальній записці. За інформацією Держкомтелерадіо, 751 журналіст потребує безоплатного користування житлом, опаленням та освітленням (на підставі інформації обласних державних адміністрацій).

 

Також Комітет підтримав законопроект № 10512 про внесення змін до статті 1 Закону України «Про інформацію» щодо визначення термінів, і рекомендує парламенту прийняти його в першому читанні за основу. Головне науково-експертне управління ж вважає, що цей документ доцільно відхилити.

 

Мета прийняття законопроекту - нормативне закріплення визначення термінів «інформаційна сфера» та «інформаційні правовідносини» для однозначного сприйняття їх учасниками правовідносин та уникнення проблем при правозастосуванні. Автор документу Дмитро Шпенов пропонує доповнити ст.1 закону «Про інформацію» абзацами наступного змісту: «інформаційна сфера - середовище, в якому створюється, зберігається, обробляється і поширюється інформація і здійснюються усі форми інформаційної взаємодії в суспільстві, що забезпечують його існування і функціонування як єдиного соціального організму;

 

інформаційні правовідносини - врегульовані правом і охоронювані  державою суспільні відносини, що виникають у процесі виробництва, збирання, отримання, зберігання, перетворення, пошуку, передачі, поширення, споживання інформації, а також функціонування інформаційної інфраструктури, учасники яких виступають носіями інформаційних прав і обов'язків».

 

На думку головного науково-експертного управління, пропозиція Дмитра Шпенова виглядає недостатньо переконливою з практичної точки зору, адже у ній не наводяться конкретні приклади неоднозначного сприйняття та правозастосування цих термінів на практиці.

 

Крім того, члени Комітету розглянули законопроект № 10242 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо взаємодії Ради міністрів Автономної Республіки Крим з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади (до якого має подати пропозиції) і рекомендує парламенту його відхилити. Такої ж думки й головне науково-експертне управління, оскільки вважає, що проект розширює права уряду Криму, а це суперечить Конституції України.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
6430
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду