Заберіть у нього клавіатуру

30 Травня 2012
0
21275
30 Травня 2012
08:39

Заберіть у нього клавіатуру

0
21275
Заберіть у нього клавіатуру

Новий фільм Саші Барона Коена «Диктатор» не став кінематографічним одкровенням, проте, безумовно, затьмарив інші прем'єри місяця яскравістю рекламної кампанії. Публічні появи британського коміка в образі правителя вигаданої північноафриканської країни Вадії «генерала-адмірала» Аладіна в бороді й пишному мундирі, верхи на верблюді, у супроводі сексуальних тілоохоронниць приваблюють натовпи журналістів і роззяв навіть на Каннському фестивалі. Втім, Коен завжди умів привернути до себе увагу.

 

Хоча в «Диктаторі» режисером-постановником, як і в попередніх комедіях «Борат» і «Бруно», значиться Ларрі Чарльз, фактичний автор проекту - безумовно, Саша Барон. Він є автором сценарію, продюсером і виконавцем головної ролі. Згідно із сюжетом, Аладін, Верховний Правитель Вадії, прибуває до Нью-Йорка, щоб виступити в ООН і переконати світову спільноту не втручатися в його внутрішні диктаторські справи. США, зі свого боку, дуже хочуть втрутитися, щоб запобігти розробці Аладіном атомної бомби. У результаті змови правитель опиняється на вулиці, без своєї знаменитої бороди, і потім починається та ж сама історія, що в «Бораті» і «Бруно» - пригоди екзотичного чужака в неготовому до цієї зустрічі західному суспільстві.

 

Сатира на диктатора - досить легкий і безпрограшний жанр, оскільки будь-який тиран ексцентричний сам по собі. Інша справа, що керований ним народ також вимушений поголовно брати участь у далеко не безневинних фарсах. Фільми Коена регулярно забороняють у тих чи інших країнах - зазвичай з авторитарними режимами. «Диктатору» вже відмовлено в прокаті у Таджикистані. Напевно, найближчими днями буде ще низка заборон. Щоразу претензія одна й та сама: мовляв, Коен образив той чи інший народ.

 

Проте якщо Ларрі із Сашею й ображають якусь країну, то насамперед це США. Американці завжди у них мають сміхотворний вигляд. У стрічці «Диктатор» цілий магазин разом із персоналом і покупцями слухняно «лягає» під Аладіна, дозволяючи йому правити залізною рукою. Меган Фокс у ролі самої себе продається тиранові за золото - шпилька на адресу актриси, таланти якої критики характеризують як порнографічні. Американці в цілому постають як зануди, дурні, параноїки і користолюбці, американські політики - й того гірше. Для висміювання і тих, і інших Коен і Чарльз не шкодують жовчі.

 

Традиційно слабкий бік робіт цього дуету - гумор. Здебільшого він залишається на рівні тупуватих підліткових анекдотів. Чому Аладін і його наближені розмовляють суцільно англійською, старанно імітуючи такий собі південний акцент? Тому що сценарист вважає це смішним. Чому представник Китаю в ООН - еротично стурбований гомосексуаліст, чому двійник Аладіна намагається подоїти тілоохоронницю, як козу - з тієї самої причини. Ряд можна продовжувати до нескінченності.

 

Це, звісно, не применшує таланту Коена як актора. Аладін вийшов у нього доволі переконливий. Крім того, коли він з'являється в інших режисерів - скажімо, у Скорсезе в «Хранителі часу» або у Тіма Бертона в «Суїнні Тодді», - його гра бездоганна. Проблема в тому, що йому просто не можна давати писати сценарії.

 

Хоч якими вульгарними і банальними були сцени «Диктатора», Коен, утім, зробив, що хотів: підняв скандал, подражнив тиранів і вкотре познущався з Америки.

 

Дмитро Десятерик, «День»

Фото - «День»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Десятерик, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
21275
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду