В АП відповіли, чому журналістам перешкоджали у передачі фактів порушень закону про доступ до інформації

9 Травня 2012
6635
9 Травня 2012
10:24

В АП відповіли, чому журналістам перешкоджали у передачі фактів порушень закону про доступ до інформації

6635
Коментар керівника Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента Дениса Іванеска
В АП відповіли, чому журналістам перешкоджали у передачі фактів порушень закону про доступ до інформації
Обмеження доступу учасників журналістської ходи на територію, прилеглу до будівлі адміністрації президента приймалося Комендатурою охорони. Про це повідомив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента Денис Іванеско у відповідь не запит «Української правди».
 
 
Як писала «Детектор медіа», 8-го травня представники міліції та УДО перешкоджали акції журналістів, які заздалегідь оголосили про пішу ходу до АП, що відбулася в переддень річниці вступу в дію закону «Про доступ до публічної інформації». Акція мала відбутися за адресою: вулиця Банкова, 11. Представники ЗМІ планували передати до Адміністрації президента факти порушення закону про доступ і вимогу забезпечити його виконання.
 
 
На прес-конференції в «Укрінформі» було оприлюднено 10 фактів, про які не дізнались українці за рік дії закону про доступ до інформації. Також журналісти підготували кошик з локшиною, яку нібито вішають їм на вуха ті, хто не надає або надає неповну публічну інформацію. Після цього представники ЗМІ пішою ходою пройшли з вулиці Богдана Хмельницького Хрещатиком до Лютеранської. Там вони наткнулися на кордон міліції, який не пропускав їх до Адміністрації, не надаючи жодних пояснень. Журналістам Єгору Соболєву, Мустафі Найєму та Наталі Соколенко вдалося перелізти через паркан і стати з плакатами під будівлею АП. Інші журналісти залишися за огорожею. 
 
 
Як зазначив Денис Іванеско, таке рішення «було підтверджено Комендантом охорони будівлі адміністрації президента Нагорним О.В». Він нагадав, що «після отримання представниками АП скарги журналістів на дії представників правоохоронних органів було забезпечено вільний доступ». 
 
 
Також керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АП розповів про підстави, на яких було обмежено акцію журналістів.
 
 
«Відповідно до закону від 4 березня 1998 року № 160/98-ВР «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» до повноважень Управління державної охорони віднесені питання забезпечення належного функціонування органів державної влади України, безпеки посадових осіб та об'єктів», - зазначив Денис Іванеско.
 
 
«Згідно із статтею 9 зазначеного закону до переліку об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона, віднесено будинки, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет Міністрів, Конституційний Суд, Верховний Суд, споруди і спеціальні транспортні засоби, що перебувають в їх користуванні, інші місця постійного і тимчасового перебування осіб, які охороняються відповідно до цього закону, важливі державні об'єкти та прилеглі до них території…», - йдеться  повідомленні АП.
 
 
«На виконання зазначеного закону розпорядженням глави Секретаріату президента та керівника Державного управління справами від 15 грудня 2006 року було затверджено Інструкцію про забезпечення державної охорони адміністративних будинків і приміщень Секретаріату президента та Державного управління справами та порядку доступу до них», - йдеться у відповіді на запит.
 
 
«Відповідно до цього розпорядження, безпосередню охорону адміністративного будинку адміністрації президента та прилеглої території здійснює Комендатура охорони, яка є підпорядкована УДО. - уточнив Іванеско. - Охорона будівлі адміністрації президента здійснюється також на підставі Порядку забезпечення безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, у місцях постійного та тимчасового перебування, затвердженого наказом Управління державної охорони України №210 від 27 травня 2011 року».
 
 
«Пункт 19 відповідного Порядку дозволяє співробітникам УДО спільно з представниками МВС не допускати громадян на окремі ділянки місцевості, вимагати від них залишитися на конкретних місцях або залишити їх», - уточнив керівник Головного управління.
 
 
«За інформацією, наданою Головному управлінню забезпечення доступу до публічної інформації, рішення про обмеження доступу учасників журналістської ходи на територію, прилеглу до будівлі адміністрації президента приймалося на підставі зазначених вище нормативних документів на рівні керівництва Комендатури охорони», - йдеться в повідомленні.
 
 
Про те, як відбувалася акція журналістів, дивіться у репортажі Богдана Кутєпова «Найєм, Ляшко, паркан. Річниця доступу до інформації».
  
 
«Детектор медіа» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6635
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду