Політичні папарацці у США

25 Квітня 2012
0
21919
25 Квітня 2012
10:51

Політичні папарацці у США

0
21919
Усе більшу роль у передвиборній боротьбі у США відіграють самодіяльні журналісти, які фіксують кожний хибний крок кандидатів на Президента. Таких політичних папарацці називають «тракери».
Політичні папарацці у США

На загальнонаціональних виборах у листопаді американці обиратимуть не лише Президента, а й увесь склад Палати представників - 435 конгресменів, третину Сенату, не кажучи вже про численних посадовців штатів, міського і місцевого рівнів.


Так от, нині на зборах, на зустрічах кандидатів з виборцями у крамницях, їдальнях, на завлізничних станцях, у придорожніх ресторанах, на підприємствах - усюди, де кандидати виступають і спілкуються з електоратом, можна побачити репортерів - без журналістських посвідчень, але з відеокамерами.


Це так звані «тракери» - хлопці й дівчата, як правило, випускники коледжів. Вони цікавляться політикою, а заробляють тим, що підловлюють кандидата на необережному висловлюванні, або й провокують його запитаннями.


Якщо їм це вдається, то вони продають сюжет телевізійним службам новин, газетам, або приміщують на YouTube. Їх побоюються політичні діячі, і то небезпідставно, бо вони здатні зіпсувати репутацію.

 

Політичні папарацці

 

Скажімо, повернувся до столиці Джон Тестер, сенатор-демократ від штату Монтана. На вашингтонському вокзалі до нього звертається молодик із камерою.
 

Законодавець іде далі, не реагуючи на низку запитань.


«Сенаторе, чи вам відомо, що таке державна заборгованість? Чи правда, що ви не підтримуєте ідею збалансованого бюджету? Ні? А чому банкіри з Волл-стріт дали 80 тисяч доларів на вашу кампанію за переобрання?». Мовчання у відповідь.

 

Відтак на  YouTube бачимо кліп під заголовком: «Сенатор Тестер не знає, що таке державна заборгованість».


На зборах у Флориді тракер запитав конгресмена-республіканця Алана Веста: «Який, на вашу думку, відсоток марскистів і соціалістів серед  американських законодавців?». Присутні зареготали.


Але Вест не сміявся. Добре запитання, - сказав конгресмен. і відповів: «Я вважаю, що від 78 до 81 члена Демократичної партії є членами Комуністичної партії». Сюжет показало місцеве телебачення. Веста звинуватили у макартизмі, у полюванні на відьом.

 

Юрій Дулерайн, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Юрій Дулерайн, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
21919
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду