Громадське телебачення Росії не можна створювати похапцем – експерти

19 Квітня 2012
20394
19 Квітня 2012
08:36

Громадське телебачення Росії не можна створювати похапцем – експерти

20394
Громадське телебачення Росії не можна створювати похапцем – експерти

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) привітала наміри Росії заснувати громадське телебачення. Указ про створення «Громадського телебачення Росії» (ГТР) підписав у вівторок президент Дмитро Медведєв. Хоча чимало експертів у Москві кажуть, що похапцем створити справжнє ГТР не вийде.

 

Громадське телебачення має запрацювати в Росії з 2013 року. Представник ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович вважає, що громадське телебачення Росії може відіграти суттєву роль у зміцненні демократії в цій країні. Ці заяви пролунали відразу ж після того, як президент Росії Дмитро Медведєв підписав у вівторок указ про створення такого мовлення на базі телеканалу «Зірка», котрий належить Міністерству оброни. 


«Указом передбачена ціла низка заходів, спрямованих на те, щоб це телебачення дійсно було громадським, не якимось іншим. Тобто, щоб воно було не державним у тісному розміні цього слова, а громадським. І відповідно заходів, які будуть сприяти уникненню надмірного державного випливу на діяльність цього громадянського інституту», - заявив нинішній глава Кремля Дмитро Медведєв, який добуває тут останні дні перед приходом нового господаря.

 

Держава підштовхне, а далі ГТР має виживати саме

 

Генерального директора і головного редактора нового каналу в одній особі призначить своїм указом президент, а уряд Росії мусить затвердити некомерційну організацію, яка буде виконувати функції засновника і редакції ГТР.

 

У цьому році на фінансування майбутнього телеканалу Росія планує виділити 1 мільярд рублів (понад 270 мільйонів гривень). На перших порах передбачається державна підтримка, а потім канал повинен буде існувати на прибутки від цільового капіталу в 30 мільярдів рублів. За російським законом для некомерційних організацій їхній цільовий капітал складатиметься з пожертвувань і повинен бути не меншим від трьох мільйонів рублів. 

 

Видавець журналу New Times і засновниця каналу РЕН-ТВ Ірена Лісневська сказала Радіо Свобода, що ідея створення каналу за малі гроші викликає великі сумніви. «Громадське телебачення похапцем створювати не можна. Тим більше, за 3 мільйони рублів. Це просто курям на сміх, - зазначає вона. - Громадське телебачення - це величезні гроші, величезні людські ресурси. І створення громадського каналу на громадських засадах - означатиме громадський транспорт».

 

Експерти також зауважують, що громадське телебачення має існувати на народні гроші, обговорювати будь-які проблеми і болячки, щоб народ знав, що у нього є канал, де скажуть все, і канал не в руках олігархів чи держави, яка може набрехати чи приховати щось. Фахівці також вважають, що повинен існувати й спеціальний податок на громадське телебачення, як на російське кіно (один відсоток за кожний випущений диск).

 

Як повідомляють газети з Москви, «Коммерсант», «Ведомости», серед кандидатів на посаду глави ГТР називають керівника радіокомпанії «Голос Росії» Андрія Бистрицького і президента Міжнародної академії телебачення та радіо Анатолія Лисенка. Громадська рада ГТР, як сказав президент Дмитро Медведєв, буде затверджуватися Громадською палатою, де будуть представники різних політичних сил Росії. Указ, підписаний ним, забороняє участь у Громадській раді ГТР державних чиновників і депутатів.

 

Василь Зілгалов, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Василь Зілгалов, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20394
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду