Мін’юст не зміг пояснити, чи може журналіст користуватися прихованою камерою
Мін'юст не вповноважений надавати роз'яснення з приводу того, чи може журналіст ЗМІ користуватися прихованою камерою, виконуючи завдання редакції цього ЗМІ. Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на лист голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрія Стеця, копія якої є в розпорядженні редакції «Детектор медіа».
У своєму листі пан Стець просив Мін'юст надати роз'яснення, чи може журналіст ЗМІ користуватися прихованою камерою, виконуючи завдання редакції цього ЗМІ, проводити зйомку або користуватися прихованою камерою в установах, закладах, торгівельних приміщеннях.
Мін'юст пояснив, що він не вповноважений надавати такі роз'яснення, а головним органом виконавчої влади у сфері телебачення, радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах є Держкомтелерадіо.
Разом з тим у міністерстві нагадали норми законодавства, що не допускають збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах нацбезпеки, економічного добробуту та прав людини; а також норми, за якими особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку тільки за її згоди, а без згоди - лише у випадках, встановлених законом.
Щодо тлумачення спецзасобів негласного отримання інформації Мін'юст пише: «Спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації визнаються технічні, програмні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, призначені (спеціально розроблені, виготовлені, запрограмовані, пристосовані) для негласного отримання інформації».
«Детектор медіа»