Мін’юст не зміг пояснити, чи може журналіст користуватися прихованою камерою

13 Квітня 2012
5581
13 Квітня 2012
13:29

Мін’юст не зміг пояснити, чи може журналіст користуватися прихованою камерою

5581
Та не зміг надати перелік спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації
Мін’юст не зміг пояснити, чи може журналіст користуватися прихованою камерою

Мін'юст не вповноважений надавати роз'яснення з приводу того, чи може журналіст ЗМІ користуватися прихованою камерою, виконуючи завдання редакції цього ЗМІ. Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на лист голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрія Стеця, копія якої є в розпорядженні редакції «Детектор медіа».

 

У своєму листі пан Стець просив Мін'юст надати роз'яснення, чи може журналіст ЗМІ користуватися прихованою камерою, виконуючи завдання редакції цього ЗМІ, проводити зйомку або користуватися прихованою камерою в установах, закладах, торгівельних приміщеннях.

 

Мін'юст пояснив, що він не вповноважений надавати такі роз'яснення, а головним органом виконавчої влади у сфері телебачення, радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах є Держкомтелерадіо.

 

Разом з тим у міністерстві нагадали норми законодавства, що не допускають збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах нацбезпеки, економічного добробуту та прав людини; а також норми, за якими особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку тільки за її згоди, а без згоди - лише у випадках, встановлених законом.

 

Щодо тлумачення спецзасобів негласного отримання інформації Мін'юст пише: «Спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації визнаються технічні, програмні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, призначені (спеціально розроблені, виготовлені, запрограмовані, пристосовані) для негласного отримання інформації».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5581
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
юрисконсульт
4633 дн. тому
Цілком логічно. А то даси якесь визначення чи перелік, а журналісти потім щось нове вигадають. А так - усі на гачку. Не сподобався репортаж - журналіста під суд! Щоб не знімав, що НЕ ПОЛОЖЕНО. І взагалі, треба всіх журналістів зареєструвати як іноземних шпигунів і агентів впливу.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду