Комітет захисту журналістів протестує проти рішення суду щодо сайту «ДрогобичІнфо»
Комітет захисту українських журналістів (КЗУЖ) висловлює протест проти рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області щодо сайту «Дрогобичінфо» . Про це йдеться у заяві Комітету.
КЗУЖ вважає необґрунтованим арешт на рахунки шеф-редактора сайту «Дрогобичінфо» Максима Федиса і наголошує, що внаслідок цього «незалежний та популярний у Західному регіоні інтернет-ресурс» може припинити існування.
Відповідне судове рішення було винесено 28 березня Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області.
Позов до пана Федиса подав проректора з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, професор Мирон Чернець. Він був обурений сюжетом опублікованої на сайті казки про азійсько-дрогобицьке королівство. У якості відшкодування моральних збитків позивач вимагає сплатити 50 тисяч грн.
Позивач має претензії щодо опублікованої казки і до журналістки Ганни Баневської.
Як зазначає КЗУЖ, 15 березня 2012 року Дрогобицький міськрайонний суд виніс ухвалу для забезпечення позову у справі про захист честі, гідності та ділової репутації і відшкодування моральної шкоди. Він постановив накласти арешт на кошти Максима Федиса в банківських установах, а у випадку їх недостатності – на належне йому майно, до ухвалення рішення по справі.
При цьому, наголошує Комітет, заява позивача про забезпечення позову «не містить жодних обґрунтувань щодо відсутності гарантій виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог». Також, відзначає КЗУЖ, поза увагою залишається відсутність самого факту доведеності завданих збитків, факту існування моральної шкоди тощо.
Окрім сайту Максим Федис є підприємцем у сфері будівництва. І накладання арешту на рахунки обмежить його у можливості розпоряджатися власними коштами на тривалий період, що позначиться і на роботі «ДрогобичІнфо».
Також, підкреслює КЗУЖ, ухвалу суд виніс за відсутності відповідача, якого не було належним чином повідомлено про час та місце судового засідання. Таким чиносм, пан Федис не мав можливості висловити свої заперечення щодо ухвали. Адвокат відповідача Олесь Рупінський звернувся до суду із клопотанням скасувати це рішення
Комітет захисту українських журналістів має намір вдаватися до акцій підтримки колег.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1

pravda
4768 дн. тому
Дана справа нажаль є роздмухувана Федисом М. на останньому засідані в суді він заявив, що не є власником сайту.
А "стаття" несе образливий і наклепницький характер.
Окрім цього ця особа сама пропонує хабар за компромат на особу, що подала до нього в суд.
Тобто який це журналіст? це більше схоже на афериста
Також функціонування сайту без рахунків абсолютно можливе!
Нажаль також Федис підбурює журналістів на те, щоб вони його захищали!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ