«Чорнобиль назавжди»: в Україні «всі спали» – режисер

13 Березня 2012
0
13812
13 Березня 2012
09:03

«Чорнобиль назавжди»: в Україні «всі спали» – режисер

0
13812
«Чорнобиль назавжди»: в Україні «всі спали» – режисер

У міжнародному кінофестивалі на правозахисну і гуманітарну тематику «Один світ», який відбувається цими днями в столиці Чехії Празі, українські фільми участі не беруть. Але все ж Україні присвячені кілька стрічок фестивалю. Режисер однієї з них, «Чорнобиль назавжди», бельгієць Ален де Альо, супротивник атомної енергетики, розповів Радіо Свобода, чому він вважає її такою небезпечною й зняв про це свій фільм.

 

«Коли я закінчив «Чорнобиль назавжди», через два тижні стався вибух на «Фукусімі». Це мене глибоко вразило, бо, знімаючи мій фільм у Чорнобилі, я з'ясував, що виправити становище з четвертим реактором неможливо і через 25 років. А на «Фукусімі-1» чотири реактори в зоні землетрусів, і вони повні палива. Це значить, що тривалого вирішення проблеми «Фукусіми» немає. Тому, коли люди продовжують захищати атомну енергетику, я кажу: «Ви сліпі, чи що?» Це ж небезпечно. Це надто дорого коштує... Це ж так очевидно. Ризик такий великий. Атомна енергетика - це стара технологія, дуже стара технологія», - стверджує режисер Ален де Альо.

 

Автор бельгійсько-французького документального фільму про наслідки Чорнобильської трагедії вважає, що є й інші причини виступати проти атома. «Атомна енергетика зв'язана з браком демократії, браком інформації, браком поваги до працівників, - каже він. - Ви мусите знати, що з працівниками АЕС насправді дуже погано поводяться. Це не пов'язано безпосередньо з правами людини, але я думаю, що сьогодні все з усім пов'язане. Тому я бачу дуже глибокий зв'язок із правами людини. Ми маємо не тільки право, а й обов'язок звернути увагу на це питання. Інакше наші діти матимуть дуже великі проблеми в майбутньому. Тож справа не просто в правах людини, а й у людських обов'язках».

 

При цьому бельгійський документаліст скаржиться, що пересічні українці, за його словами, просто не цікавляться Чорнобильською катастрофою і її наслідками. «Для молоді Чорнобиль - це просто частина старого світу, комуністичного світу. Ніби в часі є якийсь кордон. Насправді ж Чорнобиль тільки починається. І Чорнобиль впливає на їхнє здоров'я. У багатьох із них багато дрібних хвороб, але вони не пам'ятають, що це через Чорнобиль», - каже режисер.

 

Таке становище в Україні дивує його. «Боюся, Україна має пережити ще такі катастрофи, як Чорнобиль, щоб її люди усвідомили все. Нині ж у них стільки щоденних труднощів, що я не бачу, щоб це могло змінитися в майбутньому, й мені іноді сумно. Знаєте, коли я поїхав туди знімати свій фільм, я мав враження, що намагаюся розбудити всіх... А всі спали. Навіть деякі неурядові організації - вони спали. Це було мені дивно», - сказав Радіо Свобода бельгійський режисер Ален де Альо, автор бельгійсько-французького документального фільму «Чорнобиль назавжди», показаного на празькому фестивалі правозахисних фільмів «Один світ».

 

Інтерв'ю взяв Coilin O'Connor

«Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13812
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду